22:51 11/4/2015 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 31η αγωνιστική

ΣΕΒΙΛΛΗ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: 2-2

ΓΗΠΕΔΟ: Σάντσεθ Πιθχουάν

Φωτιά στη Λίγκα έβαλε η γκέλα της Μπαρτσελόνα στο Πιθχουάν. Έμεινε στο 2-2 με τη Σεβίλλη και η Ρεάλ την πλησίασε στους δύο βαθμούς. Οι Καταλανοί άνοιξαν το σκορ στο 14' όταν

ο Νεϊμάρ βρήκε τον Μέσι και αυτός με εκπληκτικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 30' ο Νεϊμάρ εκτέλεσε αριστουργηματικά φάουλ και έκανε το 0-2. Η Σεβίλλη μπήκε ξανά στο παιχνίδι στο 38' όταν ο Μπανέγκα με ωραίο σουτ μείωσε. Στο 50' στην επανάληψη η Μπάρτσα έχασε διπλή ευκαιρία με Ινιέστα και Σουάρες. Πέντε λεπτά μετά ο Μπάκα από ιδανική θέση σούταρε άουτ. Στο 84' όμως μετά από λάθος του Πικέ και ωραίο συνδυασμό ο Γκαμέιρο σημάδεψε σωστά και ισοφάρισε.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ρίκο, Κόκε, Παρέχα, Καρίσο, Τρεμουλίνας, Κριτσόβιακ, Μπανέγα, Ιμπόρα (70'Εμπιά), Βιτόλο (70'Ρέγιες), Βιδάλ, Μπάκα (75'Γκαμέιρο)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Μπράβο, Άλμπα, Πικέ, Ματιέ, Άλβες, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα (86'Πέδρο), Νεϊμάρ (73'Τσάβι), Μέσι, Σουάρες