Άφησε βαθμούς στην Αργυρούπολη

21:31 4/2/2012 - Πηγή: AEK365

Ο στόχος για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ ήταν η νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν μπορούσε να δημιουργήσει μεγάλα προβλήματα. Όμως η Ένωση δεν τα κατάφερε και έκανε τα εύκολα δύσκολα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 σετ στην Αργυρούπολη από την τοπική ομάδα, χάνοντας παράλληλα έδαφος στην προσπάθειά της να ανέβει ξανά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το ματς
Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τους «κιτρινόμαυρους» που βρέθηκαν γρήγορα πίσω

στο σκορ με 1-0 στα σετ. Ωστόσο στην συνέχεια φάνηκε πως μπορεί να αντιδράσει και έφερε το ματς στα ίσα. Κι ενώ όλοι στην συνέχεια θα περίμεναν η καλή απόδοσή της να συνεχιστεί, η ομάδα της Αργυρούπολης φέρθηκε με μεγαλύτερη ψυχραιμία και πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ. Το τέταρτο σετ πήγε με μια σχετική δυσκολία στην ΑΕΚ, με το παιχνίδι να οδηγείται στο ται μπρέικ και την Ένωση να μην καταφέρνει να το κερδίσει. Έτσι άφησε πολύτιμους βαθμούς πίσω της στην προσπάθεια που κάνει για να επιστρέψει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Εθνικός εκμεταλλεύτηκε την «γκέλα» της Ένωσης και με το 3-0 στη Λέσβο «έπιασε» κορυφή, δεδομένου πως ο πρωτοπόρος Ιωνικός είχε ρεπό. Σπουδαίο εκτός έδρας διπλό για τα Χανιά στην έδρα του Απόλλωνα.

Τα σετ: 25-15, 22-25, 25-23, 22-25, 15-11