Ακάθεκτος ο Πανηλειακός

21:29 29/1/2012 - Πηγή: AEK365

Στην κορυφή της Football League 2 και του Νοτίου ομίλου παρέμεινε ο Πανηλειακός. Η ομάδα από τον Πύργο πέρασε νικηφόρα και από την Ζάκυνθο αφού επικράτησε με σκορ 1-0. Από την άλλη ο Εθνικός Γαζόρου δεν κατάφερε να κερδίσει τον Οδυσσέα και αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στις Σέρρες.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-1

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου πήρε το τρίποντο χάρις σε τέρμα του Κυριακίδη στο

68'. Το ματς δεν είχε πολλές ευκαιρίες με αποτέλεσμα το πρώτο μέρος να λήξει χωρίς κάτι το σπουδαίο. Το τέρμα του Κυριακίδη ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς και να κρατήσει την ομάδα του Πύργου στη κορυφή.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Αθ. Γεωργίου, Χαρτσιάς, Πέττας, Σαμαράς, Στρατομήτρος, Κωστάκης, Λιβέρης, Σ. Γεωργίου (60' Τεπετός), Νέστιορ (72' Μπάστας), Κόντι, Διαμαντόπουλος.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ(Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρακόπουλος, Ακπαρίδης, Βάτσης, Θωνιάτης, Κολόκας, Κυριακίδης, Μπράβος (78' Τεπιροκλής), Νικολόπουλος, Σωτηρόπουλος (59' Μακρίδης), Ταφαρλής, Τομαράς (56' Λώττας).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ 1-1

Ο Εθνικός Γαζόρου δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκη στο Πρωτάθλημα της Fobotball League 2. H ομάδα του Γαζώρου για την 8η αγωνιστική ηττήθηκε με 1-0 από τον Οδυσσέα.

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό μετά από πέναλτι του Άγγου στο 35ο λεπτό ισοφαρίστηκαν από τον Μπαιούκα στο 90ο λεπτό και έτσι έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από τις Σέρρες.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Σάκης Αλεξίου): Σαμουηλίδης, Λαμπερνάκης, Δρούζας, Καρυπίδης, Γκάγκας, Κόλλινς, Μπάκανος, Κιουρτζίδης (75' Τσελεμπής), Ξανθόπουλος (55' Κεφαλάς), Μπλατσέρης, Μπασιούκας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΟΡΟΥ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιωννιώτης, Οξύζογλου, Κουκόλης, Αγγελόπουλος, Γαλακτερός, Αραμπατζής, Άγγος, Παλάσκας, Μαχαιρούδης (4' λ.τ Ζαγκλιβέρης, 46' Κουκούτσης), Κωνσταντινίδης (74' Κρυστάλλης), Πεχλιβανίδης.