LIGUE 1'- 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λοριάν-Γκινγκάμπ: 2-0
(Ζουφρέ 8', Μονέ Πακέ 12')

Στις νίκες επέστρεψε η λοριάν που επικράτησε της Γκινγκάμπ με 2-0.

Η Λοριάν μπήκε δυνατά και στο 8' άνοιξε το σκορ με τον Ζουφρέ, ενώ στο 12 ο Μονέ Πακέ έκανε το 2-0.

Σοσό-Μονπελιέ: 0-2
(Μονιέ 19', Τιενέ 74')

Σπουδαίο διπλό πήρε η Μονπελιέ με 2-0 μέσα στην έδρα της Σοσό και ανάσανε βαθμολογικά.

Η Μονπελιέ έκανε το 1-0 με τον Μονιέ στο 19ο λεπτό, ενώ στο 35' ο Σινκαλά της Σοσό αποβλήθηκε. Το τελικό 2-0 έκανε ο Τιενέ στο 74ο λεπτό.

Νις-Αζαξιό: 2-0
(Μπρουλς 5', Τσβίτανιτς 90')

Χωρίς νίκη για ακόμη ένα ματς έμεινε η Αζαξιό, που έχασε με 2-0 από τη Νις και μοιάζει καταδικασμένη.

Ο Μπρουλς έκανε το 1-0 για τη Νις μόλις στο 5ο λεπτό ενώ στις καθυστερήσεις ο Τσβίτανιτς έφραψε το 2-0.

Μπαστιά-Μπορντό: 1-0
(Μπα 42')

Σημαντικό έδαφος σχετικά με τις Ευρωπαϊκές θέσεις έχασε η Μπορντό, που γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Μπαστιά.

Η Μπαστιά έκανε το 1-0 με τον Μπα στο 42ο λεπτό και στη συνέχεια η Μπορντό δεν μπόρεσε να πααντήσει.

Ρεν-Εβιάν: 0-0

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Ρεν κι Εβιάν σε ένα κάκιστο ματς.