15:32 25/3/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΑΛΑΝΤΑ- ΜΠΟΛΟΝΙΑ: 2-0
Γήπεδο: Ατζούρι Ντ'Ιτάλια
Στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές επέστρεψε η Αταλάντα, η οποία επικράτησε με 2-0 της Μπολόνια.
Η Αταλάντα μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο μέρος και απείλησε στο πρώτο ημίωρο την εστία του Ζιλέ με τους Τιριμπόκι, Γκαμπιαντίνι και Καρμόνα.
Τελικά το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 49ο λεπτό. ο Κσμρόνα έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Γκαμπιαντίνι με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έγραψε το 1-0.
Η

Αταλάντα θα μπορούσε να είχε διπλασιάσει τα γκολ της στο 74', αλλά το σουτ του Σκολότο κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
Τη νίκη για την Αταλάντα κλείδωσε ο Τιριμπόκι, ο οποίος έκανε το τελικό 2-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.
ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Ραϊμόντι, Στεντάρντο, Μανφρεντίνι, Πελούζο (63' Φέρι), Κιγκαρίνι (84' Κατσόλα), Καρμόνα, Σκελότο, Γκαμπιαντίνι (69' Καρότσα), Τιριμπόκι.
ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Ζιλέ, Ράτζι, Πορτανόβα, Άνυονσον, Πέρες (46' Κριν), Πουλτζέτι, Μορλέο, Κονέ (59' Ακουαφρέσκα), Ντι Βάιο (72' Μπελφοντίλ), Ντιαμάντι.