20:50 19/11/2011 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ- ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ: 1-0
Γήπεδο: Ελ Μαδριγάλ
Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Βιγιαρεάλ που πέτυχε την 3η φετινή της νίκη επί της Ρεάλ Μπέτις με 1-0.
Οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη τους καλή ευκαιρία στο 5ο μόλις λεπτό με τον Μπόρχα Βαλέρο. Το «κίτρινο υποβρύχιο» συνέχισε να πιέζει και έφτασε στο γκολ στο 20ο

λεπτό. Ο Πέρς συνδυάστηκε με τοβ Ρουμπέν, ο τελευταίος βρήκε τον Βαλέρο, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Η Μπέτις έχασε τρία λεπτά αργότερα μεγάλη ευκαιρία με τον Κάστρο να νικιέται από τον Ντιέγκο Λόπες.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έχασαν πάρα πολλές φάσεις αμφότερες, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει στο 1-0 και η Βιγιαρεάλ να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Λόπες, Μάριο, Γκονσάλο, Μουσάτσιο, Καταλά, Βαλέρο (90' Σένα), Μπρούνο, Οριόλ, Ντε Γκουζμάν (84' Χοσελού), Πέρες (74' Μαρτσένα), Ρουμπέν.
ΜΠΕΤΙΣ: Κάστο, Ισοδόρο, Ουστάριτζ, Ντοράδο, Νάτσο, Ιρινέι (46' Ματίγιας), Μπενιάτ (57' Μοντέρο), Κάνιας, Μολίνα, Κάστρο (73' Σάντα Κρουζ), Ποσουέλο.