Άντεξε το… λεωφορείο

22:55 21/9/2011 - Πηγή: AEK365
ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 5η αγωνιστική ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 0-0 ΓΗΠΕΔΟ: Ελ Σαρδινέρο Η πίεση της Ρεάλ και τα «μαγειρέματα» του Μουρίνιο δεν μπόρεσαν να διασπάσουν τη «γραμμή Μαζινό» της Σανταντέρ και έτσι το ματς στην Κανταβρία τελείωσε ισόπαλο χωρίς γκολ. Μέτρια εμφάνιση
από τη Βασίλισσα που παρ' όλα αυτά έχασε σημαντικές ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει πάρει το ματς. Ρ.ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ: Τόνιο, Φράνσις, Άλβαρο, Μπερνάρδο, Κριστιάν, Τζιόλης, Ντιόπ, Χάιρο, Σεράνο (63'Θίσμα), Αριέλ, Στουάνι. ΡΕΑΛ Μ.:Κασίγιας, Αρμπελόα, Καρβάλιο, Βαράν, Μαρσέλο, Τσάμπι Αλόνσο, Λασανά Ντιαρά (75'Κακά), Καγεχόν (46'Ντι Μαρία), Οζίλ (67'Ιγκουαΐν), Ρονάλντο, Μπενζεμά. ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ: 4-0 ΓΗΠΕΔΟ: Βιθέντε Καλδερόν Ένα εύκολο βράδυ πέρασε η Ατλέτικο με πρωταγωνιστή και πάλι τον Φαλκάο διέλυσε με 4-0 την Χιχόν. Οι «ροχιμπλάνκος» άνοιξαν το σκορ στο 27' 'όταν ο Φαλκάο έκανε ωραία κίνηση και έκοψε την μπάλα με τον Λόρα να την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 68' ήρθε και το 2-0 αυτή τη φορά από παίκτη της Ατλέτικο και συγκεκριμένα τον Ντομίνγκεθ. Τέσσερα μετά χτύπησε και ο Φαλκάο σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του αλλά δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 80' έγραψε το 4-0. ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ.: Κουρτουά, Σίλβιο (77'Αντριάν), Μιράνδα, Ντομίνγκεθ, Φιλίπε, Ασουνσάο (61'Μάριο Σουάρεθ), Γκάμπι, Κόκε (69'Ρέγες), Αρντά, Σάλβιο, Φαλκάο. ΣΠ.ΧΙΧΟΝ: Κουέγιαρ, Λόρα, Μποτία, Γκρέγκορι, Νταμιάν, Σέρχιο Άλβαρεθ (63'Μπίλιτς), Ριβέρα, Καρμέλο (73'Μοράν), Ρικάρντο, Ντε λας Κουέβας, Τρέχο.   ΜΑΛΑΓΑ-ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ: 1-0 ΓΗΠΕΔΟ: Λα Ροσαλέδα Έστω και δύσκολα η Μάλαγα κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Μπιλμπάο με 1-0. Καλύτεροι από τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 61ο λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ του Σάντι Καθόρλα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μετά το 70' το παιχνίδι άνοιξε πολύ χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες χωρίς όμως να αλλάξει το σκορ. ΜΑΛΑΓΑ: Καμπαγέρο, Χεσούς Γκάμεθ, Ντεμικέλις, Ματιάσεν, Ελισέου, Χοακίν (87'Σεμπάστιαν Φερνάντεθ), Τουλαλάν, Ντούντα (78'Μαρέσκα), Καθόρλα, Μπαπτίστα, Φαν Νίστελροϊ (63'Ρονδόν). ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Χάβι Μαρτίνεθ, Γκουρπέγκι, Εκίθα, Ιραόλα, Ντε Μάρκος, Ιτουράσπε (64'Νταβίντ Λόπεθ), Σουσαέτα (56'Ιγκόρ Μαρτίνεθ), Μουνιαΐν, Γκαμπιλόντο, Γιορέντε.   ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 1-2 ΓΗΠΕΔΟ: Τερέσα Ριβέρα Η Λεβάντε συνέχισε την εξαιρετική της πορεία και πέρασε με διπλό από την έδρα της Ράγιο επικρατώντας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Βάλντο και στο 29' έκανε τον 0-2 με τον Μπαγεστέρος. Η Ράγιο πίεσε στην επανάληψη πίεσε και στο 71' κέρδισε πέναλτι. Ο Ταμούδο το εκτέλεσε, ο Μουνούα απέκρουσε αλλά στην επαναφορά ο Καταλανός δεν αστόχησε και μείωσε. Στο 76' όμως ο Μποτέλιο είδε απευθείας κόκκινη και άφησε τη Ράγιο με δέκα παίκτες. Παρ' όλα αυτά η ομάδα του Βαγέκας έψαξε την ισοφάριση έως το τέλος χωρίς όμως να τα καταφέρει. ΡΑΓΙΟ Β.: Ντάνι, Τίτο, Λαμπάκα (46'Λαμπάκα), Γιόρντι, Ραούλ Μπράβο (46'Πατσέκο), Τρασόρας, Μίτσου, Χάβι Φουέγο, Μποτέλιο, Πίτι, Ντελίμπασιτς. ΛΕΒΑΝ