23:12 26/5/2012 - Πηγή: AEK365

ΟΛΛΑΝΔΙΑ- ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: 1-2
Γήπεδο: Άμστερνταμ Αρίνα
Απογοήτευση ήταν η Ολλανδία που έχασε με 2-1 από τη Βουλγαρία.
Οι Ολλανδοί ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 45ολεπ΄το με γκολ του Ρμόπιν Φαν Πέρσι μετά από ασίστ του Σνάιντερ.
Η Βουλγαρία μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και έφερε το ματς στα ίσια στο

50' με το πέναλτι του Ποπόφ.
Η ήττα για την Ολλανδία ήρθα στις καθυστερήσεις με το γκολ του Μικάνσκι.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Κρουλ, Χέιτινχα, Ματάισεν (16' Μπουμά), Φαν ντερ Βίελ, Βίλεμς (64' Σάαρς), Σνάιντερ, Φαν Μπόμελ, Φαν ντερ Φάαρτ (64' Κούιτ), Ντε Γιονγκ (86' Στρόοτμαν), Φαν Πέρσι, Χούντελααρ (77' Ρόμπεν).
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: Κόλεφ (72' Τσβόροβιτς), Γ.Μίνεφ (56' Στογιάνοφ), Β.Μίνεφ, Ιβάνοφ (72' Ίλιεφ), Μανόλεφ, Μποντούροφ, Γκάντζεφ, Ποπόφ (78' Τόνεφ), Ντιάκοφ, Μιλάνοφ (85' Ζλατίνσκι), Μποζίνοφ (60' Μιτσάνσκι).

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ- ΤΟΥΡΚΙΑ: 3-2
Γήπεδο: Ρεντ Μπουλ Αρίνα
Την ήττα με 3-2 από τη Φινλαδία με γκολ του Χετεμάι, γνώρισε η Τουρκία.
Η Φινλανδία μπήκε πολύ καλύτερα στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ερεμένκο στο 19ο λεπτό.
Ωστόσο στη συνέχεια η Τουρκία ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 21' με τον Μπουράκ Γιλμάζ και έκανε το 2-1 με τον ίδιο παίκτη στο 55' μετά από ασίστ του Αρντά.
Το 2-2 έκανε ο Πούκι στο 73ο λεπτό, ενώ ο Χετεμάι στο 90+1' έδωσε τη νίκη στη Φινλανδία.
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ: Μάενπαα, Πάσανεν, Ράοτραλα, Τόιοβιο (83' Ογιάλα), Ούρονεν, Ερεμένκο, Σπαρβ (61' Χετεμάι), Ποροκορά (61' Χαμαλάινεν), Ρινγκ, Φούρουχολμ (90' Ρανανκάρι), Πούκι (76' Κούκι).
ΤΟΥΡΚΙΑ: Ρουστού (42' Γκονέν), Ερκίν (66' Τόρε), Καλντιρίμ, Καγιά, Ιρτεγκούν, Εμρέ, Χαμίτ Άλτιντοπ (74' Κουρτουλούς), Αρντά, Τοπάλ, Μπουράκ, Μπουλούτ.

ΤΣΕΧΙΑ- ΙΣΡΑΗΛ: 2-1
Γήπεδο: UPC-Arena
Με γκολ στις καθυστερήσεις πήραν τη νίκη με 2-1 οι Τσέχοι κόντρα στο Ισραήλ
Οι Τσέχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο 20λεπτο κι έφτασαν στο γκολ στο 17' με το πέναλτι του Μίλαν Μπάρος.
Το Ισραήλ ισορρόπησε το ματς και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 45ο λεπτό με τον Σέχτερ, αλλά ο Λάφατα στο 90+4έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
ΤΣΕΧΙΑ: Ντρόμπνι, Χούμπνικ, Σίβοκ (46' Σούτσι), Χούμπτσμαν, Ραϊτόραλ (46' Γκέμπρε Σελασιέ), Πούντιλ (78' Λιμπέρσκι), Πετρετζέλα (65' Λαφάτα), Κολάρ, Πιλάρ, Γίρασεκ (65' Νταριντά), Μπάρος (46' Νέσιντ).
ΙΣΡΑΗΛ: Χαρούς, Μπεν Χαίμ, Σκάιαν, Τίμπι, Σπούνγκιν, Μπεναγιούν (74' Μπεναγιούν), Νάτσο, Ζάχαβι (68' Γιαντίν), Μέλικσον (78' Βερμούθ), Νταμάρι (61' Σαχάρ), Σέχτερ (58' Ρεφαέλοφ).