PREMIER LEAGUE-32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΚΠΡ: 3-3
Γήπεδο: Βίλα Παρκ

Στο 3-3 έμειναν Βίλα και ΚΠΡ και μπήκαν αμφότερες σε μεγάλους μπελάδες.

Στο Μπέρμιγχαμ, ήταν η φιλοξενούμενη ΚΠΡ που άνοιξε το σκορ - μόλις επτά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης - με τον Μάθιου Φίλιπς.

Ωστόσο, η Άστον Βίλα έφθασε γρήγορα στην ανατροπή στο

πρώτο ημίχρονο, με δράστη τον ίδιο παίκτη.

Ο Βέλγος επιθετικός, Κριστιάν Μπεντέκ, με δύο δικά του γκολ στο 10' και στο 33', έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η ΚΠΡ, όμως, βρήκε τη λύση και έφερε το ματς στα ίσα, στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, με τον Κλιντ Χιλ.

Ο Τσάρλι Όστιν στο 78ό λεπτό, έβαλε εκ νέου μπροστά την ΚΠΡ, αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στην Άστον Βίλα, που διαμόρφωσε το τελικό 3-3 με τον Κριστιάν Μπεντέκ - που πέτυχε χατ-τρικ - στο 83ο λεπτό.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκούζαν, Μπακούνα (75' Λόουτον), Φλάαρ, Κλαρκ, Ρίτσαρντσον, Κλέβερλι (81' Ενζογκμπιά), Σάντσες, Ντελφ, Αγκμπονλαχόρ, Μπεντεκ, Γκρίλις (70' Κόουλ)

ΚΠΡ: Γκριν, Ίσλα (52' Τραορέ), Ονουόχα, Κόλκερ, Χιλ, Φίλπς, Μπάρτον, Σάντρο (70' Ντόουτι), Κράνιτσαρ (52' Χένρι), Όστιν, Ζαμόρα