Χαμόγελα στην Ίντερ για το «διπλό»

11:05 28/9/2011 - Πηγή: AEK365
Δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη για την Ίντερ καθώς μετά την επικράτηση στην Μπολόνια για το πρωτάθλημα ήρθε η επικράτηση στην Μόσχα επί της ΤΣΣΚΑ με 3-2 για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ με τα χαμόγελα να έχουν πλέον επιστρέψει στα πρόσωπα των παικτών της Κυπελλούχου Ιταλίας. Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο Αργεντινός χαφ, Εστέμπαν Καμπιάσο, τόνισε: "Αν στο ημίχρονο πηγαίναμε στα αποδυτήρια με το υπέρ μας
2-0, θα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Ίσως τότε να πετυχαίναμε ακόμα ένα γκολ και μετά δεν θα αντιμετωπίζαμε κανένα πρόβλημα. Δεν έπρεπε να εξελιχθεί έτσι το ματς, αλλά δείξαμε χαρακτήρα. Την φετινή σεζόν ξεκινήσαμε άσχημα, αλλά στην πραγματικότητα δεν ήμασταν κακοί στα πιο πολλά παιχνίδια. Οι μεγάλες ομάδες χρειάζονται λίγο χρόνο να προσαρμοστούν και να συνηθίσουν κάποια πράγματα. Δεν θέλω να σκέφτομαι τώρα την Νάπολι, παρότι πρόκειται για ένα δύσκολο παιχνίδι. Προς το παρόν θέλω να απολαύσω την νίκη που ήταν πολύ σημαντική για εμάς". Από την πλευρά του, ο Μάουρο Ζάρατε έμεινε ικανοποιημένος και από την συμβολή του στην νίκη της Ίντερ καθώς ήταν αυτός που σημείωσε το νικητήριο γκολ λίγα λεπτά αφού είχε περάσει ως αλλαγή από τον Κλαούντιο Ρανιέρι. Σε δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα της UEFA, ο Αργεντινός φορ τόνισε: "Απλά προσπάθησα να κάνω ό,τι πάντα, να τα δώσω όλα στο γήπεδο. Ο προπονητής ξέρει ότι θα είμαι πάντα έτοιμος, όταν με χρειαστεί. Πρέπει να ξέρει ότι μπορεί να βασίζεται σε εμένα. Δουλειά μας είναι να βοηθάμε την Ίντερ να κερδίζει τα παιχνίδια και είμαι χαρούμενος που συνέβαλα σημαντικά".