Εθνικός Αστέρας-Παναχαϊκή 1-1

Λάρισα-Αναγέννηση Επανομής 5-2

Καλλιθέα – Φωκικός 3-0

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-1

Αήττητος παραμένει ο Πλατανιάς Χανίων, μετά και το πέρας της 8ης αγωνιστικής. Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι στο «Μάλεμε» οι Κρητικοί αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) με τον Πανσερραϊκό και παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην βαθμολογία. Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Ναζλίδης στο 42ο λεπτό και Βρούτσινα στο 53’. Στους 18 βαθμούς πλέον ο Πλατανιάς, στους 15 ο Πανσερραϊκός που βρίσκεται στη 4η θέση.

ΒΕΡΟΙΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ 2-0

Απτόητη προς την άνοδο συνεχίζει η Βέροια, που επικράτησε και του Διαγόρα με 2-0 και ανέβηκε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Πλατανιά. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και το έδειξα από το 3ο μόλις λεπτό, όταν ο Λανγκλέ άνοιξε το σκορ. Το άλλο γκολ το πέτυχε ο Ολαϊτάν στο 26ο λεπτό. Στους 18 βαθμούς η Βέροια, κολλημένος στις τελευταίες θέσεις ο Διαγόρας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤ. – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-1

Κακό το παιχνίδι στην Καισαριανή, εμ τις δύο ομάδες να μοιράζονται εν τέλει τους βαθμούς. Ο Εθνικός Αστέρας άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά στο 23ο λεπτό, ενώ οι Πατρινοί ισοφάρισαν στο 81 με τον Κυβελίδη. Στους 13 βαθμούς και στην 8η θέση ο Αστέρας, 5 έχει η Παναχαϊκή.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΦΩΚΙΚΟΣ 3-0

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Καλλιθέα, η οποία επικράτησε με 3-0 του Φωκικού στο «Ελ Πάσο». Οι Αθηναίοι πήραν μια εύκολη νίκη απέναντι στην ομάδα του Μιχάλη Κασάπη, που αγνοεί τη νίκη στις πρώτες 8 αγωνιστικές. Τα γκολ για την ομάδα του Βαγγέλη Γούτη πέτυχαν οι Ντιαλό, Κατσίκης και Καλτσάς (38’ , 57’ και 62’ αντίστοιχα). Πλέον η Καλλιθέα βρίσκεται στην 11η θέση με 11 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Άμφισσας βρίσκεται στην 17η με μόλις 3 βαθμούς.

ΛΑΡΙΣΑ – ΕΠΑΝΟΜΗ 5-2

Πολύ ωραίο ματς έγινε στο «AEL FC Arena» όπου η Λάρισα επικράτησε με 5-2 της Επανομής με χατ-τρικ του Τσιμπάμπα. Η διακύμανση του σκορ ήταν φοβερή μια και είχαμε δύο ανατροπές. Αρχικά ο Τσιμπάμπα άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό, και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δύο γκο