23:01 6/8/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE- 3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΣΤΕΑΟΥΑ- ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ: 1-1 (2-0)
Γήπεδο: Εθνικό στάδιο Βουκουρεστίου

Το 2-0 του πρώτου αγώνα είχε ουσιαστικά στείλει τη Στεάουα στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ κι έτσι το αποψινό 1-1 με την Ντιναμό Τιφλίδας απλά σφράγισε την πρόκριση.

Μόλις έξι λεπτά άντεξε η Ντιναμό Τιφλίδας την πίεση της Στεάουα, με τους Ρουμάνους να κάνουν το 1-0 στο 6' με γκολ του Λατοβλεβίτσι. Στο 18ο λεπτό ο Λορία είπε όχι σε σουτ του Τανάσε, ενώ στο 47'

ο Ταταρασάνου απέκρουσε σουτ του Ντβάλι.

Η Ντιναμό έφερε στα ίσα το ματς στο 48ο λεπτό με γκολ του Ουστάριτζ, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι άλλο.

ΣΤΕΑΟΥΑ: Ταταρασάνου, Σζουκάλα (46' Γκαρντός), Λατοβλεβίτσι, Τσίριτσες, Πιντίλι (46' Στάντσιου), Τανάσε, Γκεργκιέφσκι, Μπουρκεάνου, Ιάνκου (56' Πρεπελίτα), Πιοβακάρι, Πόπα.

ΝΤΙΝΑΜΟ Τ.: Λόρια, Ουστάριτζ, Κβαρατσκέλια, Σετούριτζε, Κβιρκβέλια, Κμαλάντζε, Μερεμπασβίλι, Πάπαβα (60' Γκόγκα), Σίσκο, Γκριγκαλασβίλι, Ντβάλι (71' Βουό).