«Δεν ανησυχούμε»

17:50 31/7/2011 - Πηγή: AEK365
Ο Ούλοφ Μέλμπεργκ μετά από την ήττα με 5-4 από τη Χέρενφεν έκανε δηλώσεις σχετικά με το ματς και την εικόνα των «ερυθρολεύκων», εξηγώντας ότι τα κενά διαστήματα στο παιχνίδι είναι πράγματα που συμβαίνουν στην προετοιμασία «Πραγματικά δεν ξέρω τι έφταιξε και δεχθήκαμε πέντε γκολ. Αρχίσαμε καλά, είχαμε καλά διαστήματα, όπως και κενά. Στο α' μέρος δεχθήκαμε δυο γκολ και στην επανάληψη σε 20 λεπτά είχαμε δεχθεί τρία» ήταν το σχόλιο του Σουηδού.Δεν πρέπει να ανησυχούμε ιδιαίτερα, αφού συμβαίνουν στην προετοιμασία. Κάναμε πολύ σκληρή δουλειά εδώ, αφού ήταν μια εβδομάδα με πολλά ταξίδια και κούραση. Όλα αυτά δεν είναι ιδανικά για να αποδώσουμε και να παίξουμε το ίδιο καλά για 90 λεπτά. Είδαμε κάποια πράγματα, είχαμε ευκαιρίες, πετύχαμε πολλά γκολ και προσπαθήσαμε για 90 λεπτά».