Δεν άντεξε η Κύπρος

20:16 6/2/2013 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΡΟΣ- ΣΕΡΒΙΑ: 1-3
Γήπεδο: ΓΣΠ

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η Εθνική μας σε φιλικό παιχνίδι που φιλοξενήθηκε στο ΓΣΠ από την αντίστοιχη ομάδα της Σερβίας με 3-1. Το σκορ για την Κύπρο πέτυχε ο Κωνσταντίνος Μακρίδης στο 19ο λεπτό, όμως στην συνέχεια δεχθήκαμε τρία τέρματα από τους Σέρβους.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1, με την Κύπρο

να στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με πλασέ του Μακρίδη στο 19'.

Η Σερβία ισοφάρισε με πλασέ του Ντούσαν Τάντιντς στο 32', ενώ στην επανάληψη πήρε κεφάλι στο σκορ με κοντινό πλασέ του Ντούσαν Τάντιτς. Στο 70' ο Ντούσαν Μπάστα έγραψε το 3-1 για τους φιλοξενούμενους.

ΚΥΠΡΟΣ: Γιωργαλλίδης, Σολωμού, Σιέλης, Τζούνιορ, Η. Χαραλάμπους, Μακρίδης (87' Βασιλείου), Μαραγκός, Μ. Νικολάου (57' Ντοπρασίνοβιτς), Χριστοφή (60' Εφραίμ), Χαραλαμπίδης (65' Αβραάμ), Π. Σωτηρίου (74' Μυτίδης).

ΣΕΡΒΙΑ: Στοϊκοβίτς, Ιβάνοβιτς, Τόμοβιτς, Νάστασιτς, Κολάροφ, Κουζμάνοβιτς, Πέτροβιτς, Ντούρισιτς, Τόσιτς, Τάντιτς, Ντούρτιτς.