ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ-21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΟΚ-ΠΑΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: 1-2
Γήπεδο: Τούμπα

Διαιτητής: Δημητρόπουλος

Πραγματοποιώντας τραγική εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ έχασε μέσα στην Τούμπα με 2-1 από τον Παναιτωλικό κι έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό

να ξεφύγει.

Σοκ στα πρώτα λεπτά για τον ΠΑΟΚ καθώς στο 5ο μόλις λεπτό ο Αθανασιάδης ανέτρεψε τον Κούσα, ο Δημητρόπουλος έδωσε το πέναλτι και ο Άλβες από τα 11 μέτρα έκανε το 1-0. Ο ΠΑΟΚ ήταν εμφανώς σαστισμένος και στο 10' ο Κάπελ μπήκε ανενόχλητος στην περιοχή αλλά έκανε κακό πλασέ, με τον Ιτάνζ να μαζεύει, ενώ στο 20' ο κίπερ του ΠΑΟΚ κέρδισε σε τετ α τετ τον Μπεχαράνο.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Νομπόα σηκώθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή το Παναιτωλικού, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ, ενώ στο 73' ο Νομπόα βρήκε εξαιρετικά τον Μακ που με ωραία ενέργεια και σουτ έκανε το 1-1.Στο 74ο λεπτό ο Μακ με όμορφο σουτ ανάγκασε τον Στεφανάκο σε δύσκολη επέμβαση, ενώ στο 84' ο Μαρτίνες έφυγε στην κόντρα, με τον Κατσικά να στέλνει κατά λάθος την παλα προς τα δίχτυα της ομάδας του και τον Ιτάνζ να σώζει. Καιστις καθυστερήσεις ήρθε το απόλυτο σοκ για τον ΠΑΟΚ. O ;Albew έφυγε από κανονική θέση, πέρασε και τον Ιτάνζ και με πλασέ έκανε το 1-2

ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς (88' Κίτσιου), Ρατς, Μαντούρο, Νομπόα, Τζανδάρης (46' Μακ), Σαλπιγγίδης (75' Ρικάρντο Κόστα), Περέιρα, Κλάους Αθανασιάδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Σταφανάκος, Κέβιν, Ετζεγκουέλε, Κούσας, Μπεχαράνο, Γοδόι, Φωτάκης (81' Μαλεζάς), Μαρτίνεζ, Βιγιαφάνες (71' Ρουσκουγιέδα), Κάπελ (59' Λάζαρ), Άλβες