Διπρόσωπος ο Ολυμπιακός

00:05 5/8/2011 - Πηγή: AEK365
Αν και έπαιζε στο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός παρουσίασε την ίδια εμφάνιση με τα προηγούμενα φιλικά που έδωσε κατά το διάστημα της βασικής του προετοιμασίας . Έτσι και σήμερα οι «ερυθρόλευκοι» ήταν... διπρόσωποι και ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 με τους Άγγλους έχοντας στην βασική του εντεκάδα δέκα παίκτες από την περασμένη σεζόν. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό
να παρουσιάζει καλή εμφάνιση και να σημειώνει το πρώτο γκολ με τον Ιμπαγάσα μόλις στο 4ο λεπτό. Στην επόμενη φάση ο Ντόρανς εκτέλεσε φάουλ, το τοίχος σηκώθηκε, ο Κοστάντσο αιφνιδιάστηκε , η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του για να γίνει το 1-1. Στο 17ο λεπτό ο Φουστέρ κέρδισε πέναλτι, το μετέτρεψε σε γκολ και ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι το προβάδισμα. Ενώ το 2-2 έγινε με σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Κοστάντσο, Μανιάτης, Μέλμπεργκ, Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Ριέρα, Φουστέρ, Μιραλάς, Τζεμπούρ. Γουέστ Μπρομ (Ρόι Χότζον): Ντάνιελς, Τζόουντς, Σόρεϊ, Μακ Άλει, Ντόσον, Χάρα, Ντόρανς, Κόξ, Τόμας, Φόρτσουν, Σάρνερ