Στο 0-0 κόλλησε η Μπορντό με τη Λοριάν κι έχασε έδαφος στο κυνήγι της Ευρώπης.

Γκινγκάμπ-Ρεμς: 2-0
(Μποβέ 62' πεν., Μαντανέ 90+4')

Μεγάλη νίκη με 2-0 πέτυχε η Γκινγκάμπ επί της Ρεν.

Το σκορ άνοιξε ο Μποβέ με πέναλτι στο 62ο λεπτό και στις καθυστερήσεις ο Μαντανέ έκανε το 2-0.

Μονπελιέ-Ρεν: 0-0

Στο 0-0 κολλησαν Μονπελιέ και Ρεν σε ένα κακό ματς με τους γηπεδούχους να χάνουν τον Χίλτον ε κόκκινη στο 90+3'.

Νις-Καέν:

1-1
(Εδουάρδο 41'-Μπενεζέ 15')

Στο 1-1 έμειναν Νις και Καέν.

Η Καέν άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Μπενεζέ, αλλά στο 41' ο Εδουάρδο έφερε στα ίσα το σκορ.

Μπαστιά-Σεντ Ετιέν: 1-0
(Αγιτέ 84')

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε η Μπαστιά επί της Σεντ Ετιέν, με τον Αγιτέ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ στο 84ο λεπτό.

Γκενκ-Μπέβερεν: 7-1
(Μπάφελ 16', Γκοριούς 25', 89', Ντε Σέουλαρ 27', Σισέ 41', Καστάνιε 65', Μονρόουζ 74'-Γκοντεμέχ 88')

Άνεμος η Γκενκ, διέσυρε με 7-1 την Μπέβερεν.

Η Γκενκ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Μπάφελ και στο 25' ο Γκοριούς έκανε το 2-0. Ο Ντε Σέουλαρ έκανε τρία τα γκολ της ομάδας του στο 27' και στο 41' ο Σισέ έγραψε το 4-0. Ο Καστάνιε έκανε το 5-0 στο 65ο λεπτό και στο 74' ο Μονροόουζ έκανε το 6-0. Η Μπέβερεν μείωσε με τον Γκοντεμέχ στο 88' και ένα λεπτό μετά ο Σισέ έκανε το 7-1.

Μέχελεν-Ζούλτε Β.: 3-0
(Ανί 17' πεν., 74', Ντε Πέτερ 45')

Στις νίκες επέστρεψε η Μέχελεν που επικράτησε με 3-0 της Ζούλτε κι ελπίζει στην κατάκτηση της πρώτης θέσης των πλέι οφ για το Europa.

Η Μέχελεν άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με το πέναλτι του Ανί και στο 45' ο Ντε Πέτερ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Άνι στο 74ο λεπτό.

Σταντάρ Λ.-Μπριζ: 1-0
(Μπιά 9')

Κάζο ολκής για την Μπριζ που έχασε με 1-0από τη Σταντάρ και απειλείται άμεσα από τη Γάνδη.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Μπιά στο 9ο μόλις λεπτό.