16:46 25/8/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΟΥΟΝΣΙ- ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: 3-0
Γήπεδο: Στάδιο της Ελευθερίας
Με τον καλύτερο τρόπο έχει μπει στη νέα σεζόν η Σουόνσι η οποία επικράτησε με 3-0 της Γουέστ Χαμ και διπλασίασε τις νίκες της.
Οι «κύκνοι» ευτύχησαν να ανοίξουν τα σκορ στην πρώτη τους καλή φάση στο ματς και συγκεκριμένα στο 20ο λεπτό.
Ο Ντάιερ άνοιξε την μπάλα για τον Ρέιντζελ, ο οποίος έκανε το σουτ και ο Γιασκελάινεν κατά λάθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να

πιέζουν και στο 29' διπλασίασαν τα τέρματά τους. Ο Κόλινς έκανε τραγικό λάθος, ο Μίτσου το εκμεταλλεύτηκε και από κοντά έκανε το 2-0. η Γουέστ Χαμ απείλησε με το σουτ του Τζάρβις στο 35ο λεπτό, ενώ στο 56' η Σουόνσι έχασε καλή ευκαιρία με τον Γκράχαμ.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 64ο λεπτό ο Γκράχαμ με όμορφη προσπάθεια μέσα από την περιοχή.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Βορμ, Ρέιντζελ, Γουίλιαμς, Τσίκο, Τέιλορ (84' Ντέιβις), Μπρίτον, Ντε Γκούζμαν (75' Αγουστιέν , Ντάιερ, Ράουτλετζ (81' Μουρ), Μίτσου, Γκράχαμ

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιασκελάινεν, Ντεμέλ, Κόλινς, Ριντ, ΜακΚάρτνεϊ, Τόμκινς (46' Βαζ Τε), Νομπλ, Νόλαν, Ντιαμέ (70' Ντιαρά), Τζάρβις, Κόουλ (62' Μαϊγκά)