Δύσκολα οι Μακεδόνες

21:19 12/1/2013 - Πηγή: AEK365

Έχοντας τελευταία νίκη πριν από τέσσερις αγωνιστικές με τον Παναθηναϊκό, οι Μακεδόνες κατάφεραν στο πλαίσιο της 13ης στροφής της Α1 Γυναιοκών, να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 3-1 (25-16, 26-24, 24-26, 25-20) κόντρα στα Βριλήσσια.

Το «τρίποντο», όμως ήρθε πολύ πιο δύσκολα, από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, αφού μετά το σχετικά εύκολο 1-0, η συνέχεια είχε συνεχείς ανατροπές. Στο δεύτερο σετ, οι

γηπεδούχες ήταν μπροστά ακόμα και με 6 πόντους, τα Βριλήσσια, όμως, προσπέρασαν στο 17-19, αλλά και πάλι η ομάδα των Κυμίνων ισοφάρισε σε 24-24 και τελικά έφτασε στο 2-0.

Στο 3ο σετ, από το 23-17, τα Βριλήσσια κατάφεραν να ανατρέψουν και πάλι τα δεδομένα και από εκεί που το ματς όδευε προς 3-0, οι φιλοξενούμενες έκαναν το 24-26 και μείωσαν σε 2-1, δίνοντας άλλη τροπή στο παιχνίδι.

Στο τελευταίο, όπως αποδείχτηκε, σετ, οι Μακεδόνες προηγήθηκαν 19-14 και 23-17 τα Βριλήσσια, όμως, δεν το έβαλαν κάτω, μείωσαν στον πόντο 20-19 για να έρθει το επί μέρους σερί 5-1 των γηπεδούχων για το 3-1.