20:55 26/10/2011 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΥΣΤΡΙΑΣ- ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ- ΑΝΤΜΙΡΑ: 3-1
Γήπεδο: Γκρατς Λιμπενάου
Δύσκολη νίκη-πρόκριση με 3-1 πέτυχε η Στουρμ Γκρατς κόντρα στην Αντμίρα, στα πλαίσια των προημιτελικών του Κυπέλλου.
Σχεδόν με όλους της τους βασικούς παρατάχθηκε η Στουρμ Γκρατς στο ματς με την Αντμίρα. Ο Φόντα προτίμησε να μην ξεκουράσει τους παίκτες του, καθώς η κατάκτηση του Λιγκ Καπ για τη Στουρμ είναι βασικός στόχος φέτος.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, καθώς ο Τοθ έβαλε την Αντμίρα μπροστά στο σκορ στο 16ο λεπτό. Παρόλα αυτά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και 3 λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Μποντούλ. Ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα στη Στουρμ στο 36ο λεπτό.
Οι γηπεδούχοι έκαναν το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις με τον Χελζλ.
ΣΤΟΥΡΜ: Κάβλινα (46' Σάχνερ), Εχράινριχ, Ντούντιτς, Μπεργκστάλερ, Ποπχάντζε, Βέμπερ, Σάμουελ (52' Κλεμ), Βολφ (83' Χελζλ), Μπούκβα, Μποντούλ, Σάμπιτς
ΑΝΤΜΙΡΑ: Μπέργκερ, Πλάσνενγκερ, Ντιμπόν, Ντρέσχερ, Πάλα, Τοθ, Σχάρνερ, Σίκερ, Ζέμαν (88' Σάαμπ), Σουλιμανί (75' Σάμπιτζερ), Χόσινερ (66' Γέζεκ).

Ρέιχναου- Αούστρια Βιέννης: 0-2