23:52 25/9/2012 - Πηγή: AEK365

ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΑΓΓΛΙΑΣ- ΦΑΣΗ των 32

ΤΣΕΛΣΙ- ΓΟΥΛΒΣ: 6-0
Γήπεδο: Στάμφορντ Μπριτζ
Περίπατο έκανε η Τσέλσι, που διέσυρε με 6-0 τη Γουλβς και πέρασε στην επόμενη φάση.
Η Τσέλσι καθάρισε το ματς από το πρώτο 20λεπτο, καθώς κατάφερε να πετύχει 3 γκολ.
Μόλις στο 4' ο Κέιχιλ έκανε το 1-0 από κοντά μετά από δοκάρι σε κεφαλιά του Μάτα, ενώ στο 8' ένας άλλος αμυντικός, ο Μπερτράντ, έγραψε το 2-0.
Ο Μάτα βρήκε

στόχο στο 17' και διαμόρφωσε το 3-0, ενώ στο 54' ο Ρομέου με πέναλτι έκανε το 4-0.
Τα γκολ συνεχίστηκαν στο 59' με τον Τόρες, ενώ στο 71' ο Μόουσες έκανε το 6-0.
ΤΣΕΛΣΙ: Τέρνμπουλ, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Μπερτράντ, Τέρι, Ρομέοθ, Ραμίρες (59' Όσκαρ), Πιαζόν, Μάτα (70' Μαρίν), Μόουσες, Τόρες (78' Αζάρ).
ΓΟΥΛΒΣ: Ντε Βρίες, Σρίρμαν, Μαργκρέιτερ, Μπαθ, Ζουμπάρ, Έντουαρντς, Χαντ (46' Φορντ), Πέτσκο (83' Ισμαΐλ), Ντέιβις, Μπουκαρί (64' Νουμπλ), Σιγκούρντασον.

ΛΙΝΤΣ- ΕΒΕΡΤΟΝ: 1-2
Γήπεδο: Έλαντ Ρόουντ
Οδυνηρό αποκλεισμό γνώρισε η Ένρτον που ηττήθηκε με 2-1 από τη Λιντς.
Η Λιντς αιφνιδίασε την Έβερτον κι άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γουάιτ, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 70' με τν Όστιν.
Το μόνο που κατάφερε η Έβερτον ήταν να μειώσει με τον Ντιστέιν στο 81ο λεπτό.
ΛΙΝΤΣ: Ασντάουν, Μπιράμ, Λις, Πιρς, Γουάιτ, Τόνγκε, Όστιν, Μπράουν, Μπέκιο, Πουγκ, Ντιούφ.
ΕΒΕΡΤΟΝ: Μούτσα, Κόουλμαν, Χάιτινχα, Ντιστέιν, Οβιέδο, Νέισμιθ (65' Γέλαβιτς), Φελαϊνί, Τζούνιορ (46' Πίενααρ), Γκουεγιέ (56' Νέβιλ), Μιραλάς, Ανιτσέμπε

Μίλτον Κέινς Ντονς- Σάντερλαντ: 0-2