02:21 1/11/2012 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΣΠΑΝΙΑΣ- 4ος ΓΥΡΟΣ

ΑΛΚΟΓΙΑΝΟ- ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 1-4
Γήπεδο : Ελ Κογιάο
Εύκολη νίκη με 4-1 πέτυχε η Ρεάλ κόντρα στην Αλκογιάνο, έχοντας τα «δεύτερα» στην ενδεκάδα της.
Η Ρεάλ μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Μπενζεμά μετά από λάθος διώξιμο του Αστάριτζ, ενώ στο 34' ο κακά διπλασίασε τα γκολ της «βασίλισσας». Ο Κακά είχε ένα καλό σουτ στο 42ο

λεπτό, ενώ στο 62' το πλασέ του Ομάρ έφυγε λίγο άουτ. Το 3-0 διαμόρφωσε στο 66' ο Χοσέ Ροντρίγκες, για να μειώσει στο 77' η Αλκογιάνο με τον Χάβι Λάρα. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Καρίμ Μπενζεμά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς.
ΑΛΚΟΓΙΑΝΟ: Άλμπα, Αλκάνταρα, Σέλβας, Αρκάιτζ, Φεράν (70' Ντεβεσά), Περέιρα, Χούλιο ντε Ντίος (57' Ομάρ), Λάρα, Ρεμόν, Μοσκέρα (46' Πιέρα), Τόρες.
ΡΕΑΛ: Αντάν, Καρβάλιο, Αλμπιόλ, Νάτσο, Βαράν, Κακά, Εσιέν (59' Μόντριτς), Καγιεχόν, Άλεξ (46' Ροντρίγκες), Μπενζεμά, Μοράτα.

Από εκεί και πέρα η Σαραγόσα επικράτησε με 1-0 της Γρανάδα και όλα είναι ανοιχτά για τον επαναληπτικό, ενώ η Αλμερία έκανε τη μεγάλη έκπληξη, καθώς νίκησε με 2-0 τη Θέλτα. Εύκολη νίκη και για Ατλέτικο με 3-0 μέσα στην έδρα της Χαέν, ενώ η Μάλαγα επικράτησε με 4-3 της Καθεράνιο. Η Λας Πάλμας επικράτησε με 1-0 της Βαγιεκάνο.

Καθεράνιο- Μάλαγα: 3-4
(Χαράιθ 36', Εστέβε 87'- Ονιέγου 2', Σάντα Κρους 20', 73', Άντερσον 60')

Ρεάλ Χαέν- Ατλέτικο Μ.: 0-3
(Κόστα 28' πεν., Αντριάν 62',Γκαρσία 90+3')

Σαραγόσα- Γρανάδα: 1-0