Εύκολα ο ΝΟΒ

16:17 7/5/2013 - Πηγή: AEK365

Χωρίς να δυσκολευτέι σε κανένα σημείο του αγώνα, ο τυπικά φιλοξενούμενος ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου με 15-5 στο κολυμβητήριο του Λαιμού, στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Οι παίκτριες του Κώστα Δήμου φρόντισαν να καθαρίσουν από νωρίς την υπόθεση-νίκη και βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 11-0. Στο δεύτερο μέρος, με το ματς να έχει κριθεί πια, ο τεχνικός της Βουλιαγμένης επέλεξε να χρησιμοποιήσει νέες παίκτριες, ώστε να τους δώσει χρόνο συμμετοχής. Η ομάδα του Λαιμού παραμένει έτσι

δεύτερη στη βαθμολογία, έξι βαθμούς μακριά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Από την άλλη, η κριτική ομάδα ουσιαστικά δε μπήκε ποτέ σ' αυτό το παιχνίδι, με χαρακτηριστικό το ότι δε μπόρεσε να πετύχει κανένα τέρμα σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο. Κορυφαία από πλευράς φιλοξενούμενων σε ακόμη ένα ματς η Αλεξάνδρα Ασημάκη με 5 τέρματα.

Το Ρέθυμνο αντιμετωπίζει αύριο το απόγευμα (16.00) στον Πειραιά τον Εθνικό, ενώ η Βουλιαγμένη υποδέχεται την ίδια ώρα τον τρίτο της βαθμολογίας Ηρακλή στο Λαιμό, ζευγάρι που αναμένεται να βρεθεί αντιμέτωπο και στα επερχόμενα πλεϊ-οφ του πρωταθλήματος.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-15

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 0-6, 0-5, 3-4, 2-0

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Τσόγκα, Φαρμάκη Μ. 2, Φραγκιουδάκη , Παλληκαράκη , Αλεξάκη , Μανωλιουδάκη , Μοσχοφίδου , Μανουσάκη, Φαρμάκη Ε. 2, Πατσαχάκη, Πενταράκη 1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Δήμου): Κούβδου, Τσουκαλά , Ντάσιου 1, Σελετοπούλου 1, Λιόση 2, Ξενάκη 2, Ασημάκη 5, Ρουμπέση 1, Γερόλυμου , Χυδηριώτη Ι., Κουτέλη, Κοντογιάννη 3, Μουλάκη, Λάβι

Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος