Φερέιρα: Δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη

22:16 18/1/2012 - Πηγή: AEK365

Δίκαιη χαρακτήρισε τη νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στη Δόξα Δράμας (1-0) ο Ζεσουάλδο Φερέιρα. Ο Πορτογάλος τεχνικός πρόσθεσε πως το "τρίποντο" ήρθε δύσκολα για τους "πράσινους" και ότι η ομάδα του έπαιξε το ποδόσφαιρο που εκείνος επιθυμεί, μόνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Πορτογάλος τεχνικός:

«Ήταν

μια δύσκολη νίκη, όμως, δίκαιη. Σωστή. Παίξαμε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος είχαμε αρνητική απόδοση και αφήσαμε τον χρόνο να κυλήσει νομίζοντας ότι θα βάλουμε γκολ. Ο αντίπαλος άρχισε να κερδίζει εμπιστοσύνη. Μετά κα με τον χρόνο, χάναμε την ηρεμία μας και είχαμε άγχος. Δεν ήταν η πρώτη φορά αλλά σημειώνω πως κρατάμε την νίκη. Μπήκαμε στην επανάληψη με πιο επιθετικό ρυθμό και αυτός έφερε την νίκη παρά τις χαμένες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ήταν καλύτερα τα πράγματα. Δεν είχαμε χρόνο να ανασυνταχθούμε παρά μόνο δύο μέρες. Από τις 29 Δεκεμβρίου η ομάδα προπονείται λίγο και παίζει περισσότερο».