Φιλική ήττα για Νίκη Βόλου

20:00 6/10/2011 - Πηγή: AEK365
Φιλική ήττα με 1-0 για τη Νίκη Βόλου από τον Πυργετό, σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Κερασιάς. Το γκολ που έκρινε το ματς το πέτυχε ο Προβίδας με δυνατό σουτ στο 63ο λεπτό. Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες, στο 69ʼ ο Ζάγκας για τη Νίκη Βόλου και στο 89ʼ ο Τσατσαλίδης για τον Πυργετό. Για 58 λεπτά αγωνίστηκε ο Σέρζιο Αμπτουραμάνι. Ο επιθετικός της ομάδας του Βόλου είχε αρκετά καλή παρουσία στο ματς. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τάσος, Κωνσταντάρας, Παπατζίκος, Χολέβας (52΄ Χρυσοχοΐδης), Αργύρης (46΄Ζαρείφης), Παραλίκης (67΄ Χατζητρακόσιας), Πεχλιβανόπουλος, Τσεκούρας (46΄ Ζάγκας), Ζαχαράκης, Αμπτουραμάνι (58΄ Νασιακόπουλος), Μουδούρογλου. ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μπαταβάνης (46΄ Μπρέλας), Γκαμπέτας (55΄ Γκουγκούδης), Γιαννακόπουλος (55΄ Φιλιππούλης), Καρλιάμπας (72΄ Πότσης), Κολοβός, Κουρδής, Νάστας (55΄ Κωστούλας), Μάγγος, Προβίδας (72΄ Τσαλέμης), Τριτάρης, Ελευθεριάδης (55΄ Τσατσαλίδης).