00:46 7/2/2013 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- ΕΚΟΥΑΔΟΡ: 2-3
Γήπεδο: Estadio D. Afonso Henriques

Κάζο για την Πορτογαλία, που ηττήθηκε με 3-2 από το Εκουαδόρ.

Το Εκουαδόρ πήρε το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Βαλέντσια, ενώ στο 23' η Πορτογαλία απάντησε με ένα τρομερό γκολ του Ρονάλντο. Ο Κοεντράο έβγαλε με όμορφο τακουνάκι στον σταρ

της Ρεάλ, εκείνος άδειασε τον αντίπαλό του και με βολίδα νίκησε τον Μπανγκουερά.

Η Πορτογαλία πήρε κεφάλι στο σκορ δυο 60ο λεπτό με τον Πόστιγκα, αλλά δύο λεπτά μετά ο Περέιρα με αυτογκόλ έκανε το 2-2. Τη νίκη στο Εκουαδόρ έδωσε ο Καϊσέδο με γκολ στο 70'.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Εδουάρδο, Περέιρα (79' Νέλσον), Νέτο, Άλβες, Κοεντράο, Βελόσο (73' Αμορίμ), Μουτίνιο, Μεϊρέλες (80' Ντάνι), Νάνι (73' Κουστόδιο), Πόστιγκα (62' Έμτερ), Ρονάλντο (62' Βαρέλα)

ΕΚΟΥΑΔΟΡ: Μπανγκουερά, Παρέδες, Ατσιλιέρ, Εράζο, Μπανγκουί, Καστίγιο (77' Λεόν), Βαλέντσια (85' Μοράντε), Νομπόα (62' Κουινόνιεθ), Μοντέρο (61' Σαριτάμα), Καϊσέδο, Μπενίτεθ.