00:51 15/1/2012 - Πηγή: AEK365

ΒΑΛΕΝΘΙΑ- ΣΟΣΙΕΔΑΔ: 0-1
Γήπεδο: Μεστάγια
Ήττα σοκ γνώρισε η βαλένθια μέσα στην έδρα της από τη Σοσιεδάδ με 1-0
Η Βαλένθια μπήκε πολύ πιο δυνατά στο ματς και στο 16ο λεπτό είχε τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο Παρέχο τροφοδότησε τον Αντούριθ, ο οποίος σούταρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπράβο.
Από εκεί και πέρα η Σοσιεδάδ ισορρόπησε το ματς και δεν υπήρξε καμία άλλη καλή φάση από τις δύο πλευρές.
Η Σοσιεδάδ πάγωσε το «Μεστάγια» στο

55ο λεπτό, καθώς ο Γκριέζμαν έκανε το 1-0 με διπλή προσπάθεια. Στη συνέχεια η Βαλένθια προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά έδωσε χώρους στη Σοσιεδάδ, που έγινε πολύ απειλητική στην κόντρα επίθεση.
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Άλβες, Ματιέ (53' Άλμπα), Ντελμπέρτ, Ραμί, Μπρούνο, Τοπάλ, Μπανέγκα, Παρέχο (64' Ζόνας), Φεγκουλί, Ερνάντες, Αντούριθ.
ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Μπράβο, Εστρέδα, Ντεμίντοφ, Γκονζάλες, Καμαντούρο, Αρανμπούρου (80' Μαριγκά), Ελουστόντο, Σουρουτούσα, Πριέτο, Γκριέζμαν (90+3' Μαρτίνεθ), Αγκιρέτσε (68' Βέλα).