Και οι τρεις διεθνείς βασικοί

04:05 7/9/2011 - Πηγή: AEK365
Τρεις διεθνείς ποδοσφαιριστές είχε η ΑΕΚ για τα αποψινά παιχνίδια και όλοι τους αγωνίστηκαν από το πρώτο λεπτό. Στην Εθνική Ελλάδος, μετά την αποχώρηση του Παντελή Καφέ, λόγω του τραυματισμού του, παρέμειναν μόνο οι Λυμπερόπουλος και Μάκος. Και οι δύο τους πήρα φανέλα βασικού, με τον πρώτο να παίζει στην κορυφή της επίθεσης και τον δεύτερο να παίζει στα χαφ. Ο «Λύμπε» αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα με τη Λετονία, που έληξε ισόπαλος 1-1, ενώ ο Μάκος αντικαταστάθηκε από τον Γεωργιάδη, στο 81' την στιγμή που η Εθνική έχανε με 1-0 και ο Φερνάντο Σάντος ήθελε να ενισχύσει την επίθεση. Μάλιστα, ήταν και ένας εκ των κορυφαίων της Ελλάδας στο αποψινό ματς. Όσο για τον «Γκούντι», έπαιξε και αυτός για 90' στη νίκη με 1-0 της Ισλανδίας, επί της Κύπρου, χωρίς ωστόσο να είναι αυτός ο σκόρερ που έκρινε την αναμέτρηση.