Καλή παράδοση η ΑΕΚ, όχι όμως στο Μενίδι!

19:42 9/5/2013 - Πηγή: AEK365

Η ΑΕΚ μετράει 4 νίκες και μία ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια στην έδρα της κόντρα στον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα και το κύπελλο, ωστόσο οι Θεσσαλονικείς έχουν πολύ καλή παράδοση στο κλειστό του Μενιδίου, αφού τις προηγούμενες τρεις φορές που αγωνίστηκαν εκεί, επικράτησαν τις δύο, ενώ την Τρίτη έχασαν στο.... νήμα με ένα τέρμα διαφορά!
Πιο αναλυτικά οι δύο νίκες του ΠΑΟΚ στο Μενίδι

πραγματοποιήθηκαν την περίοδο 2007-2008 με 36-30 για την 12η αγωνιστική και την σεζόν 2010-2011 με 22-20 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ενώ το ματς στο οποίο η ΑΕΚ επικράτησε δύσκολα με 26-25 διεξήχθη την περίοδο 2009-2010 και ήταν για την 14η αγωνιστική.
Συνολικά σε 9 ματς με γηπεδούχο την ΑΕΚ από το 2005 όπου υπάρχουν και οι δύο ομάδες στο άθλημα, η «Ένωση» μετράει 5 νίκες, 3 έχει ο ΠΑΟΚ, ενώ ένα ματς (το πρώτο μάλιστα στις 18/2/2006 στην Ηλιούπολη) έληξε ισόπαλο (29-29).