LA LIGA-31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΡΑΝΑΔΑ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 0-2
Γήπεδο: Νουέβο Λος Κάρμενες

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Λεβάντε επί της Γρανάδα.

Στο 12ο λεπτό η Γρανάδα ζήτησε σωστά πέναλτι σε χέρι του Ναβάρο μετά από σέντρα του Ρίκι, ενώ στο 24' το σουτ του Ίβανσιτς πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 32ο λεπτό ο Νάβας σταμάτησε το πλασέ του Ελ Αράμπι, ο οποίος στο 41' σούταρε λίγο άουτ. Στο επόμενο αμέσως λεπτό ο Γκαρθία έκανε το σουτ, ο Ρομπέρτο βρήκε λίγο την μπάλα και στην έστειλε στο δοκάρι.

Στο 47ο λεπτό ο Κασαδέσους έχασε μεγάλη ευκαιρία μέσα από την περιοχή και τελικά στο 50' μετά από

φάση διαρκείας στα καρέ της Γρανάδα, ο Ναβάρο με κοντινό σουτ έκανε το 1-0. Στο 52ο λεπτό ο Γκαρθία έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά ενώ στο 72' και ο Ελ Αράμπι αστόχησε εξ επαφής. Τελικά στο 88ο λεπτό ο Λόπεθ πέτυχε το 2-0 με τρομερό γκολ, ενώ στο 90+1' ο Μπαμπά είχε δοκάρι.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Μουρίγιο, Ανγκούλο, Κόεφ, Νιόμ (70' Πίτι), Ιτούρα, Ρέθιο (60' Μπουονανότε), Ρίκο, Ρίκι, Ελ Αράμπι (83' Ιγκαλό), Μπραχίμι

ΛΕΒΑΝΤΕ: Νάβας, Βύντρα, Χουανφράν, Ελ Αντούα, Ναβάρο, Σιμάο, Ντιόπ, Γκαρθία (66' Λόπεθ), Κασαδέσους, Ίβανσιτς (76' Ρόδας), Μπαράλ (87' Μπαμπά)