«Καθάρισε» και «βλέπει» άνοδο η ΑΕΚ

22:07 21/11/2012 - Πηγή: AEK365

Μια σπουδαία νίκη, ενόψει της δύσκολης συνέχειας πέτυχε η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας. Συγκεκριμένα, η Ένωση επικράτησε του Κολλεγίου με 3-0 σετ, παίρνοντας μια «καθαρή νίκη, απέναντι στον βασικό διεκδικητή για άνοδο στα μεγάλα σαλόνια.

Το ματς

Η ομάδα του Γιώργου Κλαρούδα, μπήκε από την αρχή με πάθος και όρεξη για να κάνει εύκολο το έργο της κι έτσι κατάφερε να... χτίσει μια διαφορά που

της έδωσε και ένα γρήγορο προβάδισμα με 2-0 σετ. Ενώ, η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Η ΑΕΚ συνέχισε να δείχνει εξαιρετικά στοιχεία σε άμυνα και επίθεση και από την στιγμή που οι αντίπαλοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν, οι «κιτρινόμαυροι» πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη.

Τα σετ: 20-25, 18-25, 23-25

Κολλέγιο (Καραμαρούδης): Μάντζιος, Κοτσιλιάνος, Νάνος, Ζουπάνης, Αριστόπουλος, Αδαμόπουλος, Σαμουήλης (λ), Κατσαούνης, Πολυμερόπουλος, Σωτηρίου.

ΑΕΚ(Κλαρούδας):Σασάτη, Κρέτσης, Σαμαντάς, Ρουμελιωτάκης, Παπαδόπουλος, Αλεξίου, Κάπελας (λ), Καπίρης, Φραγκιαδάκης Μ., Φραγκιαδάκης Ε.