PREMIER LEAGUE- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΡΝΤΙΦ- ΜΑΝΤΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: 3-2
Γήπεδο: Κάρντιφ Σίτι Στάντιουμ

Γκέλα ολκής για τη Σίτι που γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Κάρντιφ.

Μόλις στο 1ο λεπτό η Κάρντιφ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Μπέλαμι, ενώ στο 11' ο Χαρτ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε φάουλ του Γουίτιγχαμ. Στο 43ο λεπτό το σουτ του Κάμπελ πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Χαρτ πραγματοποίησε νέα

τεράστια επέμβαση με τα πόδια σε σουτ του Κάμπελ.

Η Σίτι πήρε κεφάλι στο σκορ στο 51ο λεπτό με τρομερό σουτ του Τζέκο, αλλά στο 59' μετά από επέμβαση του Χαρτ σε σουτ του Κάμπελ, ο Γκούναρσον έφερε στα ίσα το ματς. Η Κάρντιφ μάλιστα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 79' χάρη σε όμορφη κεφαλιά του Κάμπελ, ο οποίος έκανε και το 3-1 στο 86' με νέα κεφαλιά. Η Σίτι μείωσε σε 3-2 στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Νεγρέδο, ενώ λίγο αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Αγκουέρο.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Μάρσαλ, Κόνολι, Τέιλορ, Κόκερ, Τέρνερ, Γουίτιγχαμ, Μεδέλ, Κάμπελ (90+3' Κορνέλιους, Κιμ (89' Μουτς), Γκούναρσον, Μπέλαμι (83' Κόουι)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Γκαρσία, Λέσκοτ, Κλισί, Νάβας (55' Νασρί), Φερναντίνιο (77' Μίλνερ), Τουρέ, Σίλβα, Τζέκο (68' Νεγρέδο), Αγκουέρο

ΤΟΤΕΝΑΜ- ΣΟΥΟΝΣΙ: 1-0
Γήπεδο: Ουάιτ Χαρτ Λέιν

Ξεκίνησε να βγάζει τα λεφτά του από τις πρώτες αγωνιστικές ο Ρομπέρτο Σολδάδο, που με γκολ-πέναλτι έδωσε τη νίκη στην Τότεναμ (1-0) κόντρα στη Σουόνσι

Στο 9ο λεπτό ο Γιορίς είπε όχι σε σουτ του Ράουτλετζ, ενώ στο 21' ο Γουόκερ έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Γουίλιαμς, προσπαθώντας να απομακρύνει από τα καρέ της ομάδας του, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 36' ο Γουόκερ έκανε νέα όμορφη σέντρα από δεξιά, αλλά ο Βορμ βγήκε και πρόλαβε τον Ντεμπελέ, ενώ στο 44' το σουτ του Σέλβεϊ πέρασε λίγο άουτ.

Τελικά στο 58ο λεπτό η Τότεναμ έφτασε στο γκολ χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Σολδάδο και στη συνέχεια κατάφερε να κρατήσει τη νίκη.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Βερτόνχεν, Ντόουσον, Ρόουζ, Τάουνσεντ (88' Σάνδρο), Ντεμπελέ (65' Σίγκουρντσον), Καπού, Παουλίνιο, Τσαντλί, Σολδάδο (81' Ντεφό)

ΣΟΥΟΝΣΙ: Βορμ, Ρανχέλ, Τσίκο Φλόρες, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Κάνιας, Ντε Γκούζμαν, Σέλβεϊ (69' Μπόνι), Ράουτλετζ (59' Ποθουέλο), Ερνάντες, Μίτσου