23:01 19/11/2013 - Πηγή: AEK365

Ν.ΑΦΡΙΚΗ- ΙΣΠΑΝΙΑ: 1-0
Γήπεδο: FNB Stadium

Τεράστια φιλική νίκη με 1-0 πέτυχε η Νότιος Αφρική κόντρα στην Ισπανία.

Μόλις στο 3ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Βίγια, ενώ στο 10' το σουτ του Ινιέστα έφυγε μόλις άουτ. Στο 18' και στ 19' τα σουτ των Μανίσα και Πάρκερ δεν βρήκαν στόχο, ενώ στο 26' η κεφαλιά του Γιορέντε είχε την ίδια τύχη. Στο 39' το φάουλ του Αλόνσο παραλίγο να

αιφνιδιάσει τον Κούνε, ενώ στο 46' και στο 54' οι Ραντιέ και Μονρεάλ αστόχησαν από καλές θέσεις.

Τελικά στο 57ο λεπτό η Νότιος Αφρική άνοιξε το σκορ, καθώς ο Πάρκερ μετά από όμορφη ενέργεια, νίκησε τον Βαλντές. Στο 63' και στο 70' ο Νεγρέδο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κούνε, ενώ στο 78' έφυγε τραυματίας ο Βαλντές.

Ν.ΑΦΡΙΚΗ: Κούνε, Ματλάμπα, Νγκονγκσά, Κουμάλο (46' Ξουλού), Ντέντε, Φούρμαν, Μανίσα (61' Ζουνγκού), Γιάλι (49' Μοκοντζό), Κλάασεν (46' Τσαμπαλάλα), Πάρκερ, Ραντιέ.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Κασίγιας (46' Βαντές, 78' Ρέινα), Αρμπελόα, Αλμπιόλ, Ράμος, Μονρεάλ, Μπούσκετς, Αλόνσο (61' Μάτα), Ινιέστα (74' Κόκε), Πέδρο (61' Νάβας), Βίγια (57' Νεγρέδο), Γιορέντε (46' Καθόρλα).

Σλοβενία- Καναδάς: 1-0
(Λαζάρεβιτς 52')

Φιλική νίκη με 1-0 πέτυχε η Σλοβενία κόντρα στον Καναδά.

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε στο 52ο λεπτό ο Λαζάρεβιτς.

Λιχτενστάιν- Εσθονία: 0-3
(Ζενζόφ 45+1', Ανιέ 61', 64')

Εύκολη νίκη για την Εσθονία σε φιλικό με το αδύναμο Λιχτενστάιν.

Το σκορ άνοιξε ο Ζενζόφ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ στο 61' και στο 64' ο Ανιέ με δύο γκολ διαμόρφωσε το 3-0.

Μάλτα- Νησιά Φαρόε: 3-2
(Φένεχ 17', Μίφσουντ 20', Καρουάνα 41'- Χάνσον 79', Μπάλντβιντσον 87')

Τη νίκη με 3-2 πέτυχε η Μάλτα σε φιλικό με τα Νησιά Φαρόε.

Η Μάλτα άνοιξε το σκορ στο 17' με τον Φένεχ ενώ τρία λεπτά μετά ο Μίφσουντ έκανε το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Καρουάνα στο 41', ενώ στο 79' ο Χάνσον μείωσε σε 3-1 και στο 87' ο Μπάλντβιντσον έκανε το 3-2.

Νορβηγία- Σκωτία: 0-1
(Μπράουν 61')

Σπουδαία φιλική νίκη για τη Σκωτία που επικράτησε με 1-0 της Νορβηγίας.

Τα μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπράουν στο 61ο λεπτό.

Τουρκία- Λευκορωσία: 2-1
(Μπουλούτ 4', Μπουράκ 89'- Ροντιόνοφ 10')

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Τουρκία σε φιλικό με την Λευκορωσία.

Η Τουρκία άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ουμούτ Μπουλούτ, αλλά στο 10' ο Ροντιόνοφ έφερε στα ίσα το ματς. Τη νίκη στην Τουρκία έδωσε ο Μπουράκ Γιλμάζ στο 89ο λεπτό.

Σλοβακία- Γιβραλτάρ: 0-0

Ιστορική λευκή ισοπαλία πήρε το Γιβραλτάρ από τη Σλοβακία σε φιλικό ματς.