15:37 25/4/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 33η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΒΑΡΑ- ΛΑΤΣΙΟ: 2-1
Γήπεδο: Σίλβιο Πιόλα
Στο 22ο λεπτό σημειώθηκε η πρώτη καλή φάση του αγώνα, με τον Λισούτσο να κάνει το σουτ και τον Μαρκέτι να απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Η Νοβάρα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 35ο λεπτό, αλλά όχι με δικό της παίκτη. σκόρερ ο Ντιακιτέ που κατά λάθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Παρόλα αυτά η απάντηση της Λάτσιο ήταν άμεση και μέσα σε δύο λεπτά έφερε το ματς στα ίσια. Ο Φοντάνα είπε όχι στο σουτ του Μάουρι, αλλά ο Καντρέβα με δεύτερη προσπάθεια τον νίκησε κι έκανε το 1-1.
Στο

38ο λεπτό ο Κόζακ μετά από σέντρα του Ρόκι αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 40' ο Μαρκέτι απέκρουσε το σουτ του Μοριμότο.
Τρία λεπτά αργότερα ο Ματσαράνι προσπάθησε να κρεμάσει τον Μαρκέτι, με την μπάλα να περνά ψηλά.
Στο 50' ξανά ο Μαρκέτι είπε όχι στον Μοριμότο, ενώ στο 65' ακυρώθηκε γκολ του Κόζακ.
Στο 67' ο Μαρκέτι πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ριγκόνι, ενώ η Νοβάρα πήρε τη νίκη με γκο λστο 79'
Σκόρερ ο Μασκάρα με πανέμορφο απ' ευθείας φάουλ
ΝΟΒΑΡΑ: Φοντάνα, Μοργκανέλα, Λισούτσο, Γκαρσία, Πάκι, Πορκάρι, Πέσκε, Ματσαράνι (76' Ραντοβάνοβιτς), Ριγκόνι, Μοριμότο (58' Μασκάρα), Καράτσιολο (84' Κενοτυριόνι).
ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Σκαλόνι, Ντιακιτέ, Ντίας, Γαρίδο, Λεντέσμα, Τσάνα (76' Ματουζαλέμ), Μάουρι, Καντρέβα (86' Ρότσι), Κόζακ, Ρόκι (61' Άλφαρο).