22:53 23/8/2013 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΕΤΑΦΕ- ΑΛΜΕΡΙΑ: 2-2
Γήπεδο: Κολοσιέουμ Αλφόνσο Πέρες

Μετά από τις ήττες της πρώτης αγωνιστικής, Χετάφε και Αλμερία μάζεψαν τν πρώτο τους βαθμό, καθώς έμειναν στο 2-2.

Στο πρώτο πεντάλεπτο οι Λασέν, Λαφίτα και Σαράμπια βρέθηκαν σε ιδανικές θέσεις αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, αλλά στο 30' ο Σούσο βρήκε όμορφα τον Ρόδρι που με όμορφο σουτ έκανε το 1-0 για την Αλμερία. Η απάντηση της Χετάφε ήταν άμεση, καθώς με τη σέντρα, ο Σαράμπια έβγαλε

τη σέντρα και ο Λαφίτα με κεφαλιά έκανε το 1-1. Η Αλμερία πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ στο 37ο λεπτό με σκόρερ τον Σοριάνο, που νίκησε με όμορφο σουτ τον Μογιά.

Στο 52ο λεπτό ο γκολκίπερ της Χετάφε είπε όχι σε σουτ του Βέρθα, ενώ και στο 62' απέκρουσε σουτ του Σούσο. Η Χετάφε το πάλεψε και στο 84ο λεπτό έφερε στα ίσα το ματς με πέναλτι του Ντιέγο Κάστρο.

ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Ράφα, Λάγο, Αλέξις, Βαλέρα, Λασέν (53' Πέδρο Λεόν), Μπόρχα, Κάστρο, Λαφίτα, Σαράμπια (60' Μίκου), Κολουνγκά.

ΑΛΜΕΡΙΑ: Εστεμπάν, Ραφίτα, Πεγιεράνο, Τρουχίγιο, Ντουμπαρμπιέ, Βέρθα, Τέμπαρ (79' Κορόνα), Σοριάνο (68' Ρουμπέν), Βιδάλ, Σούσο, Ρόδρι (87' Ντίας).