BUNDESLIGA- 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ- ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: 1-0
Γήπεδο: easyCredit-Stadion
Οδυνηρή ήττα με 1-0 από τη Νυρεμβέργη υπέστη η Γκλάντμπαχ κι έμεινε
Η Γκλάντμπαχ μπήκε πολύ δυνατά στα πρώτα λεπτά και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Γιάντσκε έδωσε στον Ρόις, ο οποίος έκανε το σουτ από τα 20 μέτρα και ανάγκασε τον Σέφερ σε πανέμορφη επέμβαση.
Το ίδιο σκηνικό και δύο λεπτά αργότερα με τον Σέφερ να κρατάει όρθια την ομάδα του μετά από σουτ του Χάνκε από το ύψος

του πέναλτι.
Στη συνέχεα όμως το ματς δεν ήταν καλό και δεν υπήρξε άλλη καλή φάση μέχρι και το 49ο λεπτό, όταν και ο Σέφερ είπε όχι και πάλι σε σουτ του Αράνγκο.
Η Νυρεμβέργη ανέβασε στροφές από το 75' και μετά και έφτασε στο γκολ στο 87ο λεπτό με τον Μπουνζακού που μόλις είχε μπει αλλαγή στο ματς.
Ο Εσβάιν έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπουνζακού από κοντά έκανε το τελικό 1-0.
ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Σέφερ, Χλούσεκ, Βολσκάιντ, Μαρόχ, Φόιλνερ, Σίμονς, Εσβάιν, Χέγκελερ (84' Μπουνζακού), Ντιβαντι (79' Κοέν), Τσάντλερ (69' Άιγκλερ), Πέκαρτ.
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Ντάεμς, Νταντέ, Στρανζλ, Γιάντσκε, Αράνγκο, Νοϊστάντερ, Νορντβάιτ (90 Μπορύερς), Ρόις, Ντε Καμάργκο (81' Βεντ), Χάνκε.