LIGUE 1 6η αγωνιστική

Εβιάν- Μονπελιέ: 2-2
(Βας 74', Σουγκού 77'- Μοντάνο 37', Καμπελά 52')

Στο 2-2 κόλλησαν Εβιάν και Μονπελιέ.

Η Μονπελιέ άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Μοντάνο ενώ ο Καμπελά στο 52' έκανε το 2-0. η Εβιάν μειωσε με τον Βας στο 74' και 3 λεπτά μετά, ο Σουγκού έγραψε το τελικό 2-2.

Σοσό- Λιλ: 0-2
(Ρου 35', 38)

Τη νίκη με 2-0 πήρε η Λιλ

μέσα στην έδρα της Σοσό.

Ο Ρου έκανε το 1-0 για τη Λιλ στο 35', ενώ τρία λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 2-0.

Ρεμς- Γκινγκάμπ: 1-1
(Ντε Πρεβίλ 58'- Βέμπερ 5' αυτ.)

Ισόπαλες 1-1 αναδείχτηκαν Ρεμς και Γκινγκάμπ.

Η Γκινγκάμπ προηγήθηκε μόλις στ 5ο λεπτό με το αυτογκόλ του Βέμπερ, αλά στο 58' ο Ντε Πρεβίλ έκανε το τελικό 1-1.

Ρεν- Αζαξιό: 2-0
(Καντίρ 13', 16')

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ρεν με 2-0 κόντρα στην Αζαξιό.

Η Ρεν ξεκίνησε πολύ δυνατά και άνοιξε το σκορ στο 13' με τον Καντίρ, ενώ τρία λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0.

Μπαστιά-Μαρσέιγ 0-0
Για 3η σερί αγωνιστική η Μαρσέιγ δεν καταφέρνει να πάρει τους βαθμούς της νίκης καθώς μετά την ήττα από την Μονακό, την ισοπαλία με την Τουλούζ σήμερα έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Μπαστιά. Σημειώνεται πως μεσοβδόμαδα έχασε 2-1 από την Άρσεναλ στο "Βελοντρόμ" στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.
Η Μαρσέιγ προσπάθησε, κυρίως, στο δεύτερο μέρος να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα αλλά η πολύ καλή άμυνα της Μπαστιά, δεύτερη σερί ισοπαλία, δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ.
Πλέον, μετά και από το αποψινό αποτέλεσμα, η Μαρσέιγ βλέπει την κορυφή να απομακρύνεται από την 6η κιόλας αγωνιστική.