«Μας «σκότωσε» ο Λέτο»

17:10 29/8/2011 - Πηγή: AEK365
Απογοητευμένος για την ήττα της Κέρκυρας με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στην χθεσινή πρεμιέρα δήλωσε ο Νίκος Αναστασόπουλος στον «Sentra 103,3». Ο τερματοφύλακας των «Φαιάκων» τόνισε τα ακόλουθα: «Ο Παναθηναϊκός ήταν πιο έτοιμος από την ομάδα μου χθες, αφού έχει δώσει σημαντικά ματς μέχρι στιγμής αλλά στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τα ηνία του παιχνιδιού και είχαμε κλείσει τον Παναθηναϊκό στα καρέ του και δεν μπορούσε να περάσει το κέντρο. Με την είσοδο
του Λέτο στο παιχνίδι άλλαξαν οι ισορροπίες, ο Παναθηναϊκός έγινε πιο απειλητικός και κρατούσε την μπάλα στα πόδια του, πράγμα που σημαίνει πως ξεκουράζονται οι αμυντικοί και γίνεσαι πιο απειλητικός επιθετικά. Ο Λέτο έκανε την διαφορά και μας «σκότωσε». Από το πέναλτι και μετά είχαμε ένα χαμένο 20λεπτο μέχρι να κάνουμε και πάλι μια καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε, κάτι το οποίο πρέπει να αποφεύγουμε στα παιχνίδια μας. Ωστόσο δείξαμε ότι έχουμε μια διαφορετική δυναμική σαν ομάδα, και ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα να μείνουμε στην Super League».