23:56 1/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΑΓΓΛΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ - 31η αγωνιστική

ΦΟΥΛΑΜ-ΚΠΡ: 3-2

ΓΗΠΕΔΟ: Κρέιβεν Κότατζ

Πολλά γκολ, χαμένο πέναλτι και αποβολή. Φούλαμ και ΚΠΡ διαφήμισαν το ποδόσφαιρο με την ομάδα του Γιώργου Καραγκούνη να επικρατεί με 3-2. Ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και "χτύπησε" και στο 22' για να κάνει

το 2-0. Στο 41' ο Χιλ με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στη Φούλαμ αλλά λίγο πριν λήξει το ημίχρονο το γκολ του Τάουνσεντ την κράτησε ζωντανή. Μόλις στο 49' στο δεύτερο μέρος η ΚΠΡ κέρδισε πέναλτι όμως ο Ρεμί δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σβάρτσερ. Δύο λεπτά μετά όμως ο επιθετικός της ΚΠΡ εξιλεώθηκε κάνοντας το 3-2 και η πίεση συνεχίστηκε. Η Φούλαμ μάλιστα στο 79' έμεινε με δέκα όταν αποβλήθηκε ο Σίντγουελ αλλά τελικά κράτησε το αποτέλεσμα.

ΦΟΥΛΑΜ: Σβάρτσερ, Ρίτερ, Σεντέρος, Χάνγκελαντ, Ρίισε, Ντεζάγκα (38'Εμάνουελσον-79'Φρίμπονγκ), Σίντγουελ, Καραγκούνης, Νταφ, Ρουίζ, Μπερμπάτοφ

ΚΠΡ: Σέζαρ, Μποσίνγκουα, Σαμπά, Χιλ (46'Ονουόχα), Τραορέ (83'Μακί), Εμπιά, Τάουνσεντ, Τζίνας, Ρεμί, Τααράμπτ (73'Χόιλετ), Ζαμόρα