Με οδηγό τον Μανούτσο

20:01 26/1/2012 - Πηγή: AEK365

ΚΟΠΑ ΑΦΡΙΚΑ- 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΟΥΔΑΝ-ΑΝΓΚΟΛΑ: 2-2
Τους τέσσερις βαθμούς έφτασε η Ανγκόλα μετά από την ισοπαλία 2-2 με το Σουδάν και βρίσκεται κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση
Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Ανγκόλα, καθώς μόλις στο 4' ο Μανούτσο ξέφυγε από τους αμυντικούς του Σουδάν και πλάσαρε ιδανικά τον Σαλίμ.
Το Σουδάν ανέβασε την απόδοσή του και στο 17ο λεπτό είχε ένα καλό σουτ με τον Ταχίρ, ενώ στο 33ο λεπτό. ο Ελ Ταχί έκανε από δεξιά τη σέντρα και ο Μοχάμεντ Μπασίρ με

όμορφη κεφαλιά, νίκησε τον Σαλίμ.
Η Ανγκόλα πήρε και πάλι τα προβάδισμα στο 49ο λεπτο, καθώς ο Ντζαλμά κέρδισε πέναλτι από τον Αμπντουλάχ και ο Μανούτσο από τα 1 μέτρα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Παρόλα αυτά το Σουδάν κατάφερε και πάλι να ισοφαρίσει στο 74ο λεπτό και πάλι με τον Μπασίρ. Ο Μπασίρ έκλεψε τη μπάλα από τα δεξιά και με όμορφο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-2.
ΣΟΥΔΑΝ: Σαλίμ, Αμπντάλα, Μο.Μπασίρ, Φιουσίφ, Μουσταφά (63' Ελντίν), Μασάουι, Μπ.Γκαμπίρ, Μοχ.Μπασίρ, Χαμίντ, Ταχίρ, Ελ Ταχίρ (90+1 Σαρεΐφ),
ΑΝΓΚΟΛΑ: Κάρλος, Αϊρόσα,, Ζουέλα, Μασουνγκούνα, Μιγκέλ, Ματέους, Ντζαλμά (82' Μπάρος), Μακάνγκα, Ζιλμπέρτο, Μανούτσο, Φλάβιο (46' Νάντο, 71' Βουνγκουιντίσα).