Με το… αριστερό η Εθνική

23:40 20/7/2011 - Πηγή: AEK365
Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική Ελλάδος κάτω των 19 στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Οι Ιρλανδοί επικράτησαν 2-1 της Εθνικής ομάδας μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι. Οι Ιρλανδοί προηγήθηκαν με τον Ο' Κόνορ μόλις στο 2', αλλά δεν κατάφεραν να χαρούν για πολύ μια και ο Κατίδης του Άρη, ισοφάρισε σε 1-1 τρία λεπτά αργότερα. Οι Ιρλανδοί στο 51ο λεπτό μπήκαν και πάλι μπροστά με γκολ του ίδιου παίκτη, του Ο' Κόνορ. Οι διεθνείς μας ανέβηκαν, πίεσαν, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, οι Τσέχοι,
επικράτησαν των διοργανωτών Ρουμάνων με 3-1, τους οποίους αντιμετωπίζει η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου το Σάββατο στις 21:00 σε ένα ματς-τελικό. Να θυμίσουμε πως περνάνε οι δύο πρώτοι των δύο ομίλων και παίζουν ημιτελικά μεταξύ τους και οι νικητές στον τελικό. Οι συνθέσεις: Ελλάδα (Βόκολος): Καπίνο, Σταφυλίδης, Λαγός, Ποτουρίδης, Μαυρίας, Φορτούνης, Καρέλης(55' Μπακασέτας), Μαρινάκης(71' Κολοβός), Ρουγκάλας, Διαμαντάκος(46' Κοτσαρίδης), Κατίδης Ιρλανδία (Ντούλιν): Μακ Κάρει, Ντόχερτι, Γουίλιαμς(80'Σόγκνεσι), Ίγκαν, Ο' Κόνορ, Χέντρικ, Κάραδερς, Ο' Σάλιβαν(85' Μακ Γκόβερν), Μέρφι(78' Σμιθ), Φόρντε, Μάρεϊ Η Βαθμολογία του ομίλου: Τσεχία 3 (3-1) Ιρλανδία 3 (2-1) Ελλάδα 0(1-2) Ρουμανία 0(1-3)