Με το δεξί η Οντένσε

22:35 16/7/2011 - Πηγή: AEK365
Η Οντένσε που είναι η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον Γ προκριματικό Γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ έδει πολύ καλά στοιχεία στον πρώτο αγώνα που έδωσε στο Πρωτάθλημα της χώρας της. Να τονίσουμε πως η Οντένσε επικράτησε με 2- 0 της Νόρτζελαντ Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Οντένσε, καθώς στο 5ο λεπτό «γλίτωσε» στο 5' από το σουτ του Μίκελσεν που σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 13ο μόλις λεπτό ο Χανς Χένρικ Αντρεάνσεν εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα
να κατεβαίνει απότομα και να νικάει τον Γιένσεν για το 1-0. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Ρεϊγκιούνισεν έκανε την σέντρα, με τον Αντρεάνσεν να παίρνει την κεφαλιά και να πετυχαίνει το δεύτερό προσωπικό του τέρμα.   Η αρχική σύνθεση της Οντένσε:   (4-4-2) Βέσελς, Ρουντ, Μ. Κρίστενσεν, Ρεγκιούνισεν, Μεντί, Γκίσλασον, Σόρενσεν (80' Τζεμπά-Τζεμπά), Αντρεάνσεν, Καντρί (85' Κρίνστεσεν), Ουτάκα, Φαλκ (75' Γκίσλασον)