00:55 10/11/2011 - Πηγή: AEK365

COPA DEL RAY- ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32

ΧΟΣΠΙΤΑΛΕΤ- ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: 0-1
Γήπεδο: Φέισα Γιάγκρα
Με ένα γκολ του Αντρές Ινιέστα, η Μπαρτσελόνα έκαμψε την αντίσταση της σκληροτράχηλης Χοσπιταλέτ και στον επαναληπτικό της 21ης Δεκεμβρίου στο Καμπ Νου δεν αναμένεται να έχει πρόβλημα.
Για 42 ολόκληρα λεπτά άντεξε η Χοσπιταλέτ και συγκεκριμένα ο γκολκίπερ της, Μοραγκόν, ο οποίος επενέβη όπου χρειάστηκε. Ωστόσο η πίεση της Μπαρτσελόνα ήταν έντονη

κι έφερε αποτέλεσμα στο 42ο λεπτό. Ο Ινιέστα ξεχάστηκε για μία στιγμή από την άμυνα των γηπεδούχων κι έκανε τη ζημιά, πετυχαίνοντας το 1-0.
Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα δεν πίεσε αλλά και δεν πιέστηκε καθόλου, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει σε χαμηλά επίπεδα.
ΧΟΣΠΙΤΑΛΕΤ: Μοραγκόν, Πεκέ, Λ.Βιάλε, Χ.Βιάλε, Μούσα, Γιοντς (68' Σάντσεζ), Μανέλ, Βέλα, Χάρο, Σίριο (46' Αντάι), Πρατς (46' Πεντράθα).
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Πίντο, Μάξγουελ, Πουγιόλ, Φοντάς, Ντος Σάντος, Κεϊτά, Φάμπρεγκας (75' Ραφίνια), Τσάβι, Ινιέστα (62' Μπούσκετς), Τέγιο, Βίγια.