Μεγάλα διπλά για Νταντί και Σεντ Τζόνστον

19:17 10/8/2014 - Πηγή: AEK365

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Νταντί Γιουνάιτεντ στην πρώτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ της Σκωτίας αφού πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αμπερντίν με 3-0.

Το σκορ άνοιξε στο 29ο λεπτό ο Ντόου και με τη συμπλήρωση 45 λεπτών ο Μακάϊ Στίβεν διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, «γράφοντας» το 2-0. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Έρσκιν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Επίσης σημαντικό «διπλό» πήρε η Σεντ Τζόνστον αφού επικράτησε εκτός έδρας της Ρος Κάουντι με 2-1.

Ο Οχάλοραν άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μακλίν έκανε το 2-0, έπειτα από ασίστ του Μπράουντ.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσου σε 2-1 στο 55ο λεπτό με τον Τζέρβις να σκοράρει αλλά μέχρι το τέλος δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα που θα τους έδινε κάποιο βαθμό.