«Μένει ξανά η πίκρα…»

16:52 21/10/2012 - Πηγή: AEK365

Ο Παναγιώτης Γκιώνης ξανάζησε σε κορυφαία διοργάνωση τη δυσάρεστη εμπειρία μίας ήττας στις λεπτομέρειες, πάνω που ετοιμαζόταν να κάνει το παραπάνω βήμα. «Ο Στέγκερ, τον οποίο έχω νικήσει στο πρόσφατο παρελθόν, έπαιξε σπουδαίο πινγκ πονγκ και αποδείχτηκε και στη συνέχεια ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση όταν απέκλεισε με εμφατικό τρόπο τον Σαμσόνοφ και μπήκε ημιτελικά. Νομίζω ότι σ' ένα μεγάλο βαθμό το παιχνίδι κρίθηκε στο 5ο σετ, όπου έχανα 8-4 και το πήγα 10-8 υπέρ μου. Θεωρώ ότι αν έπαιρνα αυτό το σετ και το προβάδισμα με 3-2, ίσως να ήταν αλλιώς τα πράγματα τώρα. Τέλος πάντων, εγώ νομίζω ότι από τη μεριά μου έδωσα το μέγιστο των δυνάμεών μου και όπως λέμε πάντα συνεχίζουμε τη δουλειά και κοιτάμε παρακάτω περιμένοντας τις επόμενες ευκαιρίες για διάκριση».