22:53 29/11/2013 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ - 15η αγωνιστική

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ-ΜΑΛΑΓΑ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Μαδριγάλ

Με γκολ λίγο πριν τη λήξη η Μάλαγα πήρε ισοπαλία 1-1 από τη Βιγιαρεάλ στο Λεβάντε. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Μπρούνο Σοριάνο. Όλα έδειχναν ότι θα πάρει τη νίκη όμως στο 93' ο Ουέλινγκτον έκανε

το 1-1.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Μάριο, Μουσάντσιο, Γκαμπριέλ, Κόστα, Τριγκέρος (74'Πίνα), Μπρούνο Σοριάνο, Ακίνο, Κάνι, Περέιρα (62'Ντος Σάντος), Ούτσε (82'Ερνάν Πέρεθ).

ΜΑΛΑΓΑ: Καμπαγέρο, Γκάμεθ, Σέρχιο Σάντσεθ, Ουέλινγκτον, Αντούνες, Τισόνε (62'Πέδρο Μοράλες), Νταρντέρ (74'Άντερσον), Καμάτσο, Σάμουελ (20'Φαμπρίς), Ελισέου, Χουάνμι.

ΧΕΤΑΦΕ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Κολίσεουμ Αλφόνσο Πέρεθ

Με ένα γκολ του Πέδρο Λεόν στο 79ο λεπτό η Χετάφε πήρε το ματς με τη Λεβάντε. Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι είχαν φάσεις, σκόραραν με τον Βύντρα αλλά το γκολ ακυρώθηκε και στο 90' είχαν δοκάρι.

ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Αρόγιο, Αλέξις, Ράφα, Εσκουδέρο, Μπόρχα, Μοσκέρα (75'Γκαβιλάν), Πέδρο Λεόν (88'Χουάν Ροντρίγκες), Σαράμπια, Ντιέγκο Κάστρο, Κολούνγκα (60'Μαρικά).

ΛΕΒΑΝΤΕ: Χάβι Χιμένεθ, Βύντρα, Μπαράλ (83'Νονγκ), Ελ Ζαρ (75'Πίντο), Ρουμπέν, Χουανφράν, Καράμπελας, Σουμέτρα, Πέδρο Λόπεθ, Ντιόπ, Σιμάο (83'Άνχελ).