Μουντιάλ U-20: Πρώτη νίκη για Βραζιλία (VIDEO)

13:20 2/8/2011 - Πηγή: AEK365
Στην Κολομβία συνεχίζεται το Παγκόσμιο Κύπελλο U-20 και για την δεύτερη αγωνιστική του Ε' Ομίλου, η Βραζιλία επικράτησε της Αυστρίας με 3-0 πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στην διοργάνωση. Με κορυφαίο τον Κουτίνιο που πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε τα άλλα δυο η Βραζιλία βρίσκεται πλέον στην κορυφή του ομίλου. Στο 37ο λεπτό ο Ενρίκε έκανε το 1-0, και στο δεύτερο ημίχρονο η Βραζιλία πέτυχε άλλα δυο γκολ με τον Κουτίνιο (52') και με τον Γουίλιαν (63'). Για τον ΣΤ' Όμιλο, Αργεντινή
και Αγγλία έμειναν στο 0-0 με την Αργεντινή να βρίσκεται στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς ενώ η Αγγλία έφτασε τους 2 μετά από ισάριθμους αγώνες. Στην δεύτερη θέση βρίσκεται το Μεξικό που επικράτησε της Βορείου Κορέας με 3-0 χάρη σε αυτογκόλ του Γιόνγκ Τσολ και τέρματα των Γκουάρτς (54') και Ντε Μπουέν (90'+). Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες: Ε' ΟΜΙΛΟΣ Βραζιλία-Αυστρία 3-0 Αίγυπτος-Παναμά 1-0 1.Βραζιλία 4(2) 4-1 2.Αίγυπτος 4(2) 2-1 3.Παναμάς 1 (2) 0-1 4.Αυστρία 1 (2) 0-3 ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ Αργεντινή-Αγγλία 0-0 Μεξικό-Βόρειος Κορέα 3-0 1.Αργεντινή 4(2) 1-0 2.Μεξικό 3(2) 3-1 3.Αγγλία 2(2) 0-0 4.Β.Κορέα 1(2) 0-3