Νέο κάζο για Άρη

22:42 31/10/2013 - Πηγή: AEK365

Μετά την τραγική εικόνα στο Πρωτάθλημα, ο Άρης γνώρισε κάζο και στο Κύπελλο, αφού δεν κέρδισε τον Ολυμπιακό Βόλου (0-0) κι αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.Δεν υπήρχε κάτι ουσιαστικά σε όλο το πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες, με μοναδική εξαίρεση μια κεφαλιά του Εσνερ που κατέληξε άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου έχασε τη μεγάλη

ευκαιρία στο 55' με τον Καπετάνο, και συνέχισε να πιέζει τους γηπεδούχους. Μάλιστα, η ομάδα του Βόλου ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μαργαρίτη στον Γκούρμα (όπως φάνηκε από το ριπλέι, δικαίως το ζήτησε), ενώ ο Αρης ολοκλήρωσε το ματς με 10 μετά την αποβολή του Οικονομόπουλου στο 90ο λεπτό.

Άρης(Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Πουλίδο, Ελσνερ, Ηρακλής(62'Νταμαρλής), Οικονομόπουλος, Σταυρόπουλος(70' Αγγελούδης), Σουνάς(62'Μανιάς), Τάτος, Αγκάνθο.

Ολυμπιακός Βόλου (Ρόκκα): Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελλίσης, Ρόκας(83' Κωστούλας), Καπετάνος, Πινδώνης, Γκέσιος(68' Πόνσε), Πένκα, Μπρέσκα(74' Γκούρμα).