23:26 17/2/2012 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 22η ΑΓΩΝΙΤΙΚΗ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ- ΜΑΪΝΤΖ: 1-1
Γήπεδο: Rhein-Neckar-Arena
Στο 1-1 έμεινε μέσα στην έδρα της με τη Μάιντζ η Χοφενχάιμ, που μετρά έξι σερί αγώνες χωρίς τρίποντο
Με γρήγορο γκολ ξεκίνησε στο ματ η Χοφενχάιμ, η οποία άνοιξε το σκορ στο 10ο μόλις λεπτό. Ο Φιρμίνο άνοιξε για τον Βούκσεβιτς, εκείνος έπιασε το σουτ και ο Νοβέσκι κατά λάθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Στο 18ο λεπτό η Μάιντζ απείλησε με το μακρινό σουτ του

Ζιντάν, το οποίο έδιωξε ο Στάρκε, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 29'.
Ίβανσιτς, Ζαμπάβνικ και Ζιντάν συνδυάστηκαν όμορφα με τον Αιγύπτιο να τελειώνει ιδανικά τη φάση και να κάνει το 1-1.
Τελευταία κακή φάση του πρώτου μέρους η κεφαλιά του Λάκιτς στο 38ο λεπτό με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.
Το δεύτερο μέρος δεν ήταν τόσο καλό και είχε μόλις δύο καλά σουτ. Ένα στο 60ο λεπτό με την Μπάμπελ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ κι ένα στο 82ο λεπτό με τον Σαλίχοβιτς και τον Βέτκλο να διώχνει.
ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Στάρκε, Μπεκ, Βέστεργκααρντ, Κομπέρ, Τζόνσον (72' Μπρααφχάιντ), Ουίλιαμς, Ρούντι, Βούκσεβιτς, Φιρμίνο (78' Σαλίχοβιτς), Βάις (59' Μπάμπελ), Λάκιτς.
ΜΑΪΝΤΖ: Βέτκλο, Κιρτσόφ, Καλιγκιούρι, Νοβέσκι, Ζάμπαβνικ, Πολάνσκι, Μπαουμγκάρτλινγκερ, Σότο, Ίβανσιτζ (59' Μάλι), Σζαλάι (Τσούπο Μότινγκ), Ζιντάν (83' Αλαγκουί).