Νίκη υπό το βλέμμα Καβακά

23:35 22/10/2011 - Πηγή: AEK365

Νικητής στο φιλικό παιχνίδι με τον Ρούβα αναδείχτηκε ο Πλατανιάς, με σκορ 2-1 το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο του Μάλεμε.

Η χανιώτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Μάρκο Μαραγκουδάκη, ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 71' όταν μετά από βολέ του Παπαδόπουλου, ο Τσεσμελής πλάσαρε εύστοχα.

Ο Ρούβας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 85' με ατομική προσπάθεια και πλασέ του Μπελίτσα.

Τον αγώνα παρακολούθησε από την κερκίδα του γηπέδου του Μάλεμε, ο νέος προπονητής του Πλατανιά Τίμος Καβακάς, ο οποίος την προσεχή Δευτέρα θα υπογράψει το νέο του συμβόλαιο.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ:

Λαζαρίδης, Θεοδωρίδης, Ραπτάκης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Πότσι, Γκονζάλες, Δράμι, Μιρτσέτα, Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης

Στο β' Ημίχρονο: Παπαδόπουλος (77' Γκολέμης), Τζανής, Κονονένκο, Μπινιχάκης, Τσικνίδης, Μανουσάκης, Πουλάκης, Τσεσμελής, Τσοντάκης, Σκούρτης, Δρακάκης.

ΡΟΥΒΑΣ: Καλομοίρης (55' Χριστοδουλάκης), Κωνσταντάρας (55' Λαγουδάκης), Καραγιαννίδης (55' Κατσαπελίδης), Ανυφαντάκης (55' Μπριλάκης), Σταθόγλου (55' Μασαούτης), Τζιράκης, Πλουσής (55' Ξημεράκης), Ταχμαζίδης (55' Μπελίτσας), Γιαννακάκης (55' Κοντάκης), Περογαμβράκης (55' Ρηγάκης) , Φουκαράκης (55' Αντωνάκης).